Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rait Killandi: vabatahtlikud on tulekahjude ennetamiseks teinud palju kogukondlikku tööd

Viimase viie aastaga on Päästeliit teinud läbi märgatava arengu - vabatahtlike tuletõrje päästemeeskonade arv on kasvanud 19-lt 103-le ning lisandunud on 29 merepäästemeeskonda.

Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi tunnistas saates "Terevisioon" antud intervjuus, et kui viis aastat tagasi ametisse astus tundus Päästeliidu arendamine keerulise ülesandena. "Oleme suutnud Päästeameti ja Siseministeeriumi abil paika saada seaduse, reeglid ja on olemas plaanid," selgitas Killandi, kelle sõnul on vabatahtlike tegevus muutunud organiseeritumaks.

"Klassikalise maapääste saan ma öelda, et oleme väga väga kaugele jõudnud ja näen juba väga head edaspidist koostööd," tõdes Killandi.

Vabatahtlikud on teinud palju tööd väiksemates kogukondades tulekahjude ennetamise osas. "Võin oma kogemusest öelda, et kunagi kui alustasime oli meil 25 kuni 30 väljasõitu (aastas - toim.), täna on see number kaheksa väljasõitu aastas," ütles Rait Killandi. Ta märkis, et vabatahtlikud päästjad on oma kogukonnas elavatele inimestele selgeks teinud kulupõletamise ohud ja suitsuandurite vajalikkuse.

"See käib vahest väga konkreetselt - see ei ole üldse paluv jutt, vaid see on ikkagi selgelt käskiv jutt," rääkis Killandi, kes lisas, et vahest minnakse füüsilise ähvarduseni välja kui naabrimees tuleohutuse reegleid rikub.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: