Rahvusvahelisi rändlinnupäevi tähistati üleriigilise tornivaatlusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sellel nädalavahetusel peetud rahvusvahelisi rändlinnupäevi tähistati Eestis üleriigilise tornivaatlusega. 17 Eesti linnuvaatlustornis olid kohal kogenud ornitoloogid, kes andsid nõu ka neile, kes linnuvaatlusega alles alustavad.

Rahvusvahelised rändlinnupäevad tõid Eesti Ornitoloogiaühingu eestvedamisel linnutornidesse terase silmaga vaatlejad, kelle eesmärgiks oli üles märkida, milliseid linde võib näha Eestimaa erinevates paikades. Läänemaal asuva Kirimäe poolsaare tornis vaatlusi teinud Marko Valkeri sõnul on rändlindude jälgimiseks praegu hea aeg, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aprill oli jahedapoolne ja mõnda aega lindude ränne seisis, aga mai esimesed päevad on olnud päris soojad ja iga päev toob põnevaid saabujaid juurde. Praegu on läinud õhk soojaks ja kohale hakkavad jõudma just kaugrändurid," ütles Valker.

Lisaks linnuliikidele, kes jäid binokli või pikksilmatoru ette, märgiti üles ka need sulelised, kelle olemasolu tuvastati hääle järgi. Üle 30 aasta linnuvaatlusega tegelenud Valker ütles, et aastatepikkune teavitus on toonud tulemusi ja et eestlaste huvi looduse vastu on tõusuteel.

"Inimestes on tegelikult loodushuvi ja looduspisik olemas. Vaja on lihtsalt neid natuke juhendada ja suunata. Aastast-aastasse tegelikult me näeme, et selliste inimeste hulk, mitte ainult linnuvaatlejate hulk, aga selliste loodushuviliste hulk, kes käib nädalavahetusel looduses ja püüab seal midagi põnevat tähele panna, selliste hulk aasta aastalt kasvab," tõdes Valker.

Rahvusvaheliste rändlinnupäevade raames vaadeldi tornidest linde peale Eesti veel Soomes, Rootsis ja Taanis. Tornide vaatluspäeva peetakse Eestis alates 2011. aasta kevadest.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: