Rocca al Mare promenaadi ääres valmis linnuvaatlustorn

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rocca al Mare linnuvaatlustorn.

Tallinnas Rocca al Mare promenaadi ääres üheksa meetrit kõrgune linnuvaatlustorn, mis on ehitatud selliselt, et see ei kõigu. See võimaldab huvilistel muuhulgas statiivil fotografeerimist.

Linnuvaatlustorn on ehitatud Stroomi – Rocca-al-Mare kergliiklustee äärde kõrgendikule, mistõttu on torni absoluutne kõrgus ligi 13 meetrit ja selle asukoht valiti koostöös Tallinna linnuklubi liikmetega, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Tegu on Tallinna ühe parima linnuvaatluskohaga, kuna Rocca al Mare paikneb lindude nn Lääne-Tallinna rändeteel. See on ka oluline peatumispaik ja toitumisala kaitsealustele lindudele. Mustjõe rohealal on märgatud 189 linnuliiki, millest 63 kaitsealused.

Linnutorni kõrvale on paigaldatud ka teabetahvel, mis annab promenaadil liikujatele infot Mustjõe roheala elurikkusest, sh lindudest, tolmeldajatest, nahkhiirtest ja liblikatest.

Mustjõe linnutorni teeb unikaalseks asjaolu, et selle konstruktsioon on jäik ja piisavalt massiivne, minimeerides võimalikke tuulest ja inimeste liikumisest tekitatud kõikumisi. Tornis võib korraga viibida 20 inimest, seisab linnavalitsuse pressiteates.

Tallinna keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskusega läbiviidava projekti NATTOURS eesmärgiks on suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. Projektis on olulisel kohal muu hulgas linnuvaatlus ning mõlema linna märkimisväärselt mitmekesine taimestik.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: