Fotod: kaubalaevad läbisid katsesõidul uue Suessi kanali

Esimesed kaubalaevad läbisid rangelt turvatud proovisõidu käigus Egiptuses teise Suessi kanali, mille ametlik avamine peaks aset leidma järgmisel kuul.

72 kilomeetri pikkune veetee, mida hakati ehitama vähem kui kaks aastat tagasi, võimaldab kahesuunalist laevaliiklust ning seda saavad läbida varasemast suuremad laevad. Uus kanal kulgeb paralleelselt vanaga, vahendas BBC.

Mitmest riigist pärit konteinerlaevad läbisid eilse katsesõidu käigus uue kanali edukalt. Neid turvasid helikopterid ja Egiptuse sõjalaevad, kuna kanaliga piirnev Siinai poolsaar on islamistide üks tugipunkte.

Uus kanal on osa suuremast Suessi sadama- ja laevateenuste laiendamise projektist ning selle eesmärk on tõsta Egiptuse rahvusvahelist kuvandit ja arendada piirkond suureks kaubavahetuse keskuseks.

Edaspidi hakkavad lõunast põhja sõitvad laevad liikuma mööda vana kanalit, aga põhjas lõunasse sõidetakse uut veeteed pidi.

Suessi kanal teenindab 7% maailma merevedude käibest ning on võtmetähtsusega Euroopa varustamisel Lähis-Ida nafaga.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: