India peatas kohtumenetluse kahe Itaalia mereväelase suhtes ({{commentsTotal}})

Salvatore Girone (vasakul) ja Massimiliano Latorre 22. detsembril 2012 Itaalias
Salvatore Girone (vasakul) ja Massimiliano Latorre 22. detsembril 2012 Itaalias Autor/allikas: AFP/Scanpix

India ülemkohus peatas kohtumenetluse kahe Itaalia mereväelase suhtes, kuni Saksamaal Hamburgis tegutsevas rahvusvahelises mereõiguse kohtus on pooleli 2012. aastal India ookeanil toimunud surmajuhtumitega intsidendi arutamine.

Menetlus peatati Hamburgi kohtu palvel kuni 13. jaanuarini, vahendas thelocal.it.

Seoses selle juhtumiga, mis on ajendanud suure diplomaatilise tüli Itaalia ja India vahel, lükkas kohus ühtlasi tagasi Itaalia apellatsiooni mereväelaste vabastamiseks kuni lõpliku kohtuotsuse langetamiseni.

Massimiliano Latorret ja Salvatore Gironet, kes teenisid piraaditõrjemissiooni raames naftatankeril, süüdistatakse selles, et nad lasksid 2012. aastal India lõunaosas Kerala osariigi ranniku lähedal maha kaks India kalurit, pidades neid piraatideks. India arreteeris nad ning kohus nende üle on pooleli, kuid Itaalia on vaidlustanud India jurisdiktsiooni selle juhtumi üle, kuna tulistamine toimus rahvusvahelistes vetes.

Itaalia on nõudnud, et India hoiduks igasuguste juriidiliste või administratiivsete meetmete rakendamisest mereväelaste suhtes ning lõpetaks viivitamatult nende vabaduse igasuguse piiramise.

India on Itaalia nõudmised tagasi lükanud, põhjendades seda sellega, et tegemist ei ole merendusalase vaidluse, vaid "topeltmõrvaga merel", kus üht kalurit tulistati pähe ja teist kõhtu.

Latorrel lubati möödunud aastal enda ravimiseks ajutiselt kodumaale naasta ning ta on praegugi Itaalias. Juulis pikendati tema Itaalias viibimise luba kuue kuu võrra. Girone elab New Delhis Itaalia saatkonnas.

Mereväelaste kinnipidamine ja kohtuasja venimine on Itaalias valus teema ning opositsioon on peaminister Matteo Renzi valitsust sageli süüdistanud suutmatuses mehed kodumaale tuua.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: