Itaalia maksab tapetud India kalurite peredele 1,1 miljonit eurot

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Karin Koppel

Itaalia maksab 1,1 miljonit eurot kahjutasu 2012. aastal Itaalia mereväelaste poolt tapetud kahe India kaluri peredele.

Itaaliat esindav advokaat Suhail Dutt ütles reedel India ülemkohtule, et pärast pikaleveninud läbirääkimisi India valitsusega on Itaalia valmis maksma kalurite peredele ning tulistamisel kahjustatud paadi omanikule kokku 100 miljonit ruupiat.

India asepeaprokurör Tushar Mehta ütles, et perekonnad olid nõus kinnitatud kompensatsiooni summa vastu võtma.

AFP nähtud otsuse põhjal palus kohtu kolleegium, et India valitsus deponeeriks raha nädala jooksul pärast selle saabumist Itaaliast kohtu kontole. Asja arutamine jätkub kohtus 19. aprillil.

India kohus langetas otsuse pärast seda, kui Haagis asuv alaline vahekohus (PCA) otsustas mullu juulis anda kahele merejalaväelasele kohtuliku puutumatuse.

Salvatore Girone ja Massimiliano Latorre viibisid aastaid Indias, oodates süüdistust kahe kaluri tulistamise eest pärast seda, kui nende kaluripaat lähenes Kerala ranniku juures Itaalia naftatankerile MV Enrica.

Itaalia viis 2015. aastal kaasuse PCA-sse, öeldes, et tribunal peaks juhtumit menetlema mereõiguse alusel, sest intsident juhtus rahvusvahelistes vetes India lõunaranniku lähedal.

Itaalia väitis, et merejalaväelased olid tankeril, sest regioonis esines piraatlust ning kaluripaati tulistati, sest see ei kuuletunud hoiatusele tankerist eemale hoida.

New Delhi nõudis, et tervislikel põhjustel aastatel 2014 ja 2016 koju lastud merejalaväelased peaksid Indiasse naasma ja kohaliku kohtu alla minema.

Kolleegium otsustas, et Indial on õigus kompensatsioonile St. Antony kalapaadile põhjustatud "elukaotuse, füüsilise ja materiaalse kahju ning kaptenile ja teistele meeskonnaliikmetele põhjustatud moraalse kahju eest".

Rooma ja New Delhi kutsuti konsulteerima summade üle, mida Indiale maksta.

Mereväelaste kinnipidamine, mõrvasüüdistused ja pikk kohtuasja lahendi ootamine on Itaalia jaoks hell teema.

Aastal 2014 ähvardas Itaalia oma suursaadiku Indiast tagasi kutsuda pärast seda, kui kohus lükkas tagasi Latorre palve tervislikel põhjustel riigist lahkumiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: