Briti džihaadivõitleja elust Islamiriigis: järjekorras ei seista, lauakombeid pole ja minu mobiililaadija on kogu aeg kadunud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Islamiriigiga liitunud Briti kodanik Omar Hussain Autor/allikas: Sotsiaalmeedia

Islamiriigiga liitunud ja Süürias tegutsev Briti päritolu islamivõitleja kurdab oma blogis, et tema uued võitluskaaslased ei oska üldse käituda: järjekorras ei suudeta seista, süüakse nagu koolilapsed ning tema mobiililaadijat kasutatakse luba küsimata. Kui ta aga oma sussid magamiskoha juurde jätab, on need peagi kellegi teise jalas.

27-aastane Omar Hussain, võitlejanimega Abu Saeed al-Britani, on ka varem oma blogipostitustega Briti meedia tähelepanu pälvinud. Lisaks ähvardustele Suurbritannias terrorirünnakuid korraldada on palju vastukaja saanud just tema kurtmised Islamiriigi "eluolu" üle. Kuna ta varem töötas High Wycombe'is asuvas supermarketis turvamehena, on teda hakatud kutsuma ka Supermarketi-Džihaadivõitlejaks, vahendas The Daily Telegraph.

Mehe puhul on märkimisväärne ka asjaolu, et tal lasti eelmisel aastal riigist lahkuda hoolimata sellest, et tema äärmuslik käitumine ja soov Süüriasse sõdima minna olid juba pikka aega võimudele teada.

Äsja tehtud pikas postituses kirjeldab Omar Hussain detailselt oma rasket elu Islamiriigi poolt kontrollitud territooriumil ning hoiatab teisi lääneriikidest saabuvaid džihaadivõitlejaid, et viimased peavad olema valmis tõeliseks kultuurišokiks, sest "araablastel on omapärane kultuur, mis erineb oluliselt meie läänelikust eluviisist".

Hussain heidab oma Lähis-Ida võitluskaaslastele ette seda, et need räägivad kõva häälega, kui ta magada üritab, ning ei austa üldse tema privaatsust. "Araablased üldiselt ei saa aru, kust läheb punane joon ja kuidas oma vennale natuke ruumi anda," nentis mees, kes Inglismaal elas koos oma emaga.

Näiteks sobravad kaaslased pidevalt tema asjades ning ei pea kuidagi imelikuks tema mobiililaadija või jalatsite kasutamist ilma selleks luba küsimata.

Teine kohalike omapära on Hussaini kinnitusel see, et mingit järjekorda tunta. "Sa võid oodata pool tundi kuskil sabas ja siis tuleb mingi araablane, hakkab trügima ja läheb otsejoones sisse."

Meelehärmi valmistavad talle ka võitluskaaslaste väga puudulikud lauakombed. Kordadel, kui Hussainil on tulnud toitu serveerida, on ta enda sõnul keeldunud midagi jagamast enne, kui "viimane kui üks on lõpuks oma kohale maha istunud". "Kahjuks pidin ma neid kohtlema nagu algkooli õpilasi," nentis ta.

Oma varasemates postitustes on Hussain nurisenud ka selle üle, et ta peab kartuleid koorima ilma koorijata, ei saa oma riideid korralikult pesta ning samuti polevat tal õnnestunud leida "džihaadipruuti".

Omar Hussain pole ainus Briti päritolu džihaadivõitleja, kellele elu Islamiriigis on arvatust raskemaks osutunud. Näiteks Imran Khawaja, kes käesoleval aastal Inglismaale naasnuna vangi pandi, kurtis omal ajal, et tal ei õnnestu Süürias hankida näokreemi ja pehmet tualettpaberit.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: