Pärnumaal ja mujalgi on sagenenud kallite autode vargused ({{commentsTotal}})

{{1442516953000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Pärnumaal, aga ka teistes piirkondades on augusti lõpust alates toimunud ridamisi autovargusi ja varguse katseid.

Valdavalt on tegu paari-kolme aasta vanuste kallite automarkide nagu BMW-de ja Mercedestega, mis varastatakse omaniku kodust või automüügiplatsilt. Nii mõnelgi juhul on autoomanik oma varaga hooletult ümber käinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lääne ringkonnaprokurör Helga Aadamsoo ütles, et ühel puhul oli sõidukiomanik ise jätnud autouksed lahti ning võti oli autos.

"Saugas toimunud sündmuse puhul oli lõhutud ära ukselukustus ja lõhutud aknad, aga auto jäi alles. Mujal Eesti piirkondades on toimunud varguseid teistsugustel viisidel, sealhulgas näiteks majadesse sissemurdmisega, kus muude asjade hulgas on varastatud autovõtmed ja maja juurde pargitud auto ära viidud," rääkis Aadamsoo.

Politsei palub olla tähelepanelik oma lähiümbruses toimuva suhtes. Kui märgatakse näiteks uuselamute rajoonis majade vahel liikumas autosid, mis ei kanna Eesti registrimärki ja mida seal varem kohatud ei ole, siis on õige oma tähelepanekutest (numbrimärk, auto mark jne) teada anda politseile, helistades hädaabinumbril 112. Igasugust abistavat infot, mis võib kaasa aidata autovaraste tabamisele, võib saata e-postiga autovargused@list.politsei.ee

Lääne prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Margus Sass märkis, et aktiivne suhtlus kogukonna ja politsei vahel aitab nii vargad tabada kui ka varastatud autode jälile saada, aga ka järgmised vargused ära hoida.

"Ei maksa unustada, et kui varas on külastanud naabrit, ei ole välistatud, et lahkudes pandi silm peale ka kõrvalmajade ees pargitud autodele. Seega soovitame inimestel omavahel teha koostööd ja jagada seda infot ka politseiga," ütles ta.

Toimetaja: Sven Randlaid, Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: