Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

MMS-i gruppi kuulunud perearsti suhtes algatati menetlus

Riina Raudsik.
Riina Raudsik. Autor/allikas: ERR

Terviseamet alustas Facebooki MMS-i ja DMSO nimelisse gruppi kuulunud perearsti Riina Raudsiku suhtes menetlust.

Terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri ütles ERR-i uudisteportaalile, et amet ei saa menetlust praegu rohkem kommenteerida. Terviseamet uurib väiteid perearsti tegevuse kohta ja selgitab, kas tema tegevus vastas kehtestatud nõuetele.

Eesti Arstide Liit on seisukohal, et arstid peavad oma tegevuses lähtuma tõenduspõhisest meditsiinist ja rahvusvaheliselt tunnustatud ravimeetoditest. "Kui arst soovitab eelnevale lisaks alternatiivseid ravivõtteid, on patsiendil mõistlik küsida täiendavat teavet ja õigus neist keelduda. Kahjuks sotsiaalmeedia surve ja soov imepäraselt hetkega terveneda pärsivad patsientide arukaid valikuid ning ainult pidev tervisekasvatus ja selgitustöö loodetavasti vähendavad edaspidi emotsionaalsete ja mõtlematute raviotsuste arvu," kommenteeris EAL-i president Lembi Aug.

Jüri tervisekeskuse juhataja ja perearst Riina Raudsik tegi oma Facebooki kontol 21. septembril avalduse, kus kirjutas: "Olen arstina huvitatud terviklikust tervishoiust. Alternatiivmeditsiin on mind huvitanud kümneid aastaid, kuna näen arstina, kui palju saab lisaks tavameditsiinile paranemisele kaasa aidata alternatiiv- ja täiendraviteraapiatega, toetava toitumise ja mõtlemisega."

Raudsik rõhutas läbivalt suurte tähtedega, et ta ei ole MMS-i (NaClo2) propageerinud ega patsientidele soovitanud. "Olen mitmetes Facebooki tervise- ja alternatiivravi teemalistes gruppides vaatelejana, et näha, millega on tegu," põhjendas ta.

Riina Raudsik on kirjutanud eessõna kloordioksiidi manustamist propageerivale menuraamatule "pH ime", mille eest hoiatasid juba 2009. aastal nii mürgistusteabekeskus, kiirabi kui ka Tartu ülikooli toksikoloogid. Arstid ütlesid juba siis, et nõiarohul pole mingisugust teaduslikku tõepõhja ning kuna see on söövitav aine, võib see põhjustada tõsiseid mürgistusi ja isegi jäädavaid tervisekahjustusi.

"Aktuaalsel kaameral" palus doktor Raudsik toona, kuus aastat tagasi ennast raamatus kirjeldatud toidulisanditega mitte seostada. Tema olevat kirjutanud vaid eessõna, toetades lihtsalt tervislikku toitumist.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: