Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas: vaatame ära, mis toob edasikaebamine

{{1443614067000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnapea ametikohustuste täitmise võttis pärast Edgar Savisaare ametist kõrvaldamist üle senine abilinnapea Taavi Aas, kelle sõnul elatakse uues situatsioonis esialgu üks päev korraga.

Aas ütles kohtumisel ajakirjanikega, et linnavalitsus jätkab tööd vastavalt senisele linnapea asendamise korrale. Kõik edasine sõltub juba tänase kohtuotsuse edasikaebamisest.

Aas kinnitas, et pärast korruptsiooniskandaali lahvatamist möödunud teisipäeval pole Savisaar teda mõjutada üritanud. "Aga ainult linnapea kohalt kõrvaldamine ei kõrvalda inimest," ütles Aas ning viitas, et ka Savisaare kaitsjad on märkinud, et poliitik omab mõjuvõimu ka erakonna juhina.

Linnapea kohusetäitja märkis, et Savisaare hüved peatuvad homsest, ametiautoks renditud invabussi rendilepingut on üle võtmas Keskerakond.

"Mis puutub ametihüvesid, siis tõepoolest nende osas homsest võimalused peatuvad. Kindlasti tohib Edgar Savisaar liikuda siin majas," lausus Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas "Aktuaalsele kaamerale".

"Kas ta pääseb konkreetselt ametiruumidesse, kõrgematele korrustele, et võib ta vabalt selles mõttes liikuda?" uuris ERR-i ajakirjanik.

"Te küsite küll nii täpseid küsimusi, et ma ei oska sellele vastata. Kodanikuna võib ta kindlasti siin majas liikuda, nii nagu kõik kodanikud võivad siin majas liikuda," vastas Aas.

"Mis teie enda edasised plaanid nüüd on, et olete linnapea ja on teil nüüd mingisuguseid kindlaid vaateid, et kuhu edasi?" küsis ajakirjanik.

"Ma olen linnapea kohusetäitja, ma ei ole linnapea. Nii et veelkord, vaatame ära, mis toob edasikaebamine ja eks sealt siis edasi hakkame otsuseid tegema," leidis Aas.

"Aga Keskerakond ei ole mõelnud selle peale, et kindlalt valida uus linnapea?" päris ajakirjanik.

"Ei, me kindlasti ei ole selle peale mõelnud," teatas Aas.

"Miks mitte?" küsis ajakirjanik.

"Sellepärast, et ei ole olnud mitte mingisugust põhjust seda teha," põhjendas Tallinna linnapea kohusetäitja.

Opositsioon: Tallinn on olnud juhita üle poole aasta

Linnavolikogu opositsiooni arvates on Tallinn olnud juhtimiskriisis juba tükk aega ja nüüd loodetakse, et olukorrale leitakse kiire lahendus.

"Ma arvan, et need kahtlustused olid niivõrd tõsised, et kohus tegi, ma arvan, mõistliku otsuse, sest linnapea oma autoriteediga võib kahtlemata oma ametkonda ehk võimalikke tunnistajaid mõjutada," hindas Tallinna linnavolikogu SDE fraktsiooni aseesimees Jaak Juske olukorda "Aktuaalses kaameras".

"Tegelikult on linn olnud ilma juhita üle kuue kuu ja see on väga tõsine olukord nii suure linna jaoks nagu Tallinn. Ma tegin kohe skandaali alguspäevadel ettepaneku linnavolikogu esimehele kutsuda kokku erakorraline volikogu istung, mida volikogu esimees teinud ei ole ja IRL-i fraktsioon algatab siis kindlasti 20 volikogu liikme poolt siis eelnõu, et erakorraline istung kokku kutsuda, kus me siis tegelikult arutaksimegi kujunenud olukorda ja juhtimiskriisi Tallinnas," kommenteeris Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni esimees Madis Kübar.

"Linnapea on olnud sellises seisus juba pikka aega, et ta ei ole nagu väga adekvaatne linna asjade ajamisel, ta ajab mingeid muid asju võib-olla. Sellepärast me oleme täiesti rahul sellega, et kui ta ka ametlikult ei juhi linnavalitsust, ehkki mure on, et ega seesama linnavalitsus ei ole muutunud - ta ajab ikka sama joont," lisas Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Ants Leemets.

Savisaart kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises ning talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Riigiprokuratuur on teatanud, et kahtlusaluste vahistamise taotlemist ei peeta praeguses staadiumis vajalikuks.

Toimetaja: Allan Rajavee, Priit Luts, Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: