Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merepäästjad võistlevad Kopli lahel

Merepäästeõppus. Pilt ei ole seotud selle juhtumiga.
Merepäästeõppus. Pilt ei ole seotud selle juhtumiga. Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Kopli lahel pannakse täna õhtul proovile Eesti merepäästjate kutseoskused, kokku osaleb võistlusel 13 kolmeliikmelist meeskonda.

„Võistluse käigus selgitatakse välja, milline meeskond tuleb kõige paremini toime inimeste veest päästmise, esmaabi andmise, põleva aluse kustutamise ja pukseerimisega," ütles võistluse üldjuht Kristo Kotkas.

Tema sõnul muudab asja raskemaks see, et kannatanud tuleb üles leida pimedas ning aega on selleks vähe - ilma eririietuseta külmas vees hulpides on alajahtumine kiire tulema.

„See võistlus on mõnes mõttes ka õppuse eest, sest iga kolmeliikmeline meeskond saab selle käigus harjutada merepäästeks vajalikke oskusi," lisas Kotkas.

Võistlusel osalevad vabatahtlike merepäästjate, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti meeskonnad. Kokku panustab selle õnnestumisse ligi 100 inimest ning lisaks politsei- ja piirivalveametile aitavad üritust korraldada ka Eesti vabatahtlik mere- ja järvepääste ning päästeliit.

Võistlus algab kell 19 ning lõppeb laupäeva öösel kell 2. Osalejad liiguvad ülesannete täitmise ajal Piirivalvesadamas ja Kopli lahel.

Idee võistluse korraldamiseks sündis vabatahtlikel merepäästjatel kolm aastat tagasi, kui Eesti vabatahtliku mere- ja järvepääste võistkond osales võistlusel Soomes.
Põhjanaabrite vabatahtlikud merepäästjad on merepäästeoskuste võistlusi korraldanud juba 30 aastat ning need on saavutanud suure populaarsuse.

Eelmise aasta Eesti merepäästeoskuste võistlused toimusid Pärnus ning võitjaks tuli Lääne prefektuuri võistkond. Järgmisel aastal korraldatakse võistlus Tallinna Merepäevade ajal, et juhtida avalikkuse tähelepanu meresõidu ohutusele ja merepäästele.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: