Vanglast põgenemisi aitaks vältida uute vanglate valmimine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna vangla
Tallinna vangla Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof ütles, et vanglast põgenemisi aitaks tulevikus vältida uuemate vanglate valmimine. Uus Tallinna vangla valmib aastal 2018.

"Põgenemised on eelkõige nõukogudeaegsete vanglate probleem, kuhu on kerge igasugu n-ö töövahendeid peita, et nende abil vajalikul hetkel tegutseda. Ka turvalisus vanades vanglates põhineb suuresti inimfaktoril. Uutes vanglates [hetkel Tartu ja Viru vangla] on rohkem tehnikat, nad on turvalisemad ja ka sealt põgenemine on raske," ütles Pikhof ERR-i uudisteportaalile.

Tallinna vanglast põgenes 10. oktoobri öösel vahetult enne kella kolme kaks vahialust, keda pole siiani tabatud.

Pikhof märkis, et põgenemine võis võimalikuks saada ebasoodsate asjaolude erandliku kokku langemise tõttu. "Antud juhul toimusidki piirde remonttööd ja laokil olid tellingu osad, mida sai kasutada kiirelt üle piirde ronimiseks. Samas ei reageeritud piisavalt kiiresti," nentis ta.

Sel nädalal käis riigikogu õiguskomisjonis intsidendist ülevaadet andmas justiitsministeeriumi vanglate asekantsleri Priit Kama. Pikhofi sõnul ütles asekantsler, et praegu ei ole veel võimalik kellegi peale näguga näidata, aga kindlasti nad tahetakse jõuda selgusele, kas siin on kolmandad isikud süüdi ning kas oleks saanud tegutseda kiiremini.

"Kasvõi piirde remonttööde osas tuleks selgitada välja, millised vead on tehtud töökorralduses. Et kui on remonttööd vangla territooriumil, et mida tuleb siis kindlasti jälgida," lausus ta.

Pikhof vahendas veel, et senikaua kuni uus Tallinna vangla valmib 2018. aasta lõpuks, lubati, et hädavajalikud investeeringud senisesse Tallinna vanglasse jätkuvad.

Justiitsministeeriumist öelda ERR-i uudisteportaalile, et Tallinna vangla rajamine on kindlasti oluline samm vanglapõgenemiste vältimiseks tulevikus, kuivõrd tänapäevastest vanglatest pole Eestis põgenemisi ette tulnud.

"Samuti on oluline jätkuvalt panustada vangla personali väljaõppesse," sõnas ministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik.

Ta lisas, et täpsemat uut infot konkreetse põgenemisjuhtumi kohta saab anda, kui distsiplinaarmenetlus ja kriminaalmenetlus on lõpule jõudnud.

Aleksandr Suhotski oli vahistatud seoses narkokuriteo kahtlusega. Ta on 36-aastane, tugeva kehaehitusega, 180 cm pikk ja hallide silmadega. Tal on järgmised tätoveeringud: vasaku käe välisküljel suur kilbi kujutis koos kinnitusrihmadega, parema jala sääremarjal maski kujutis ning parema jala sääre siseküljel näoga kanepilehe kujutis. Lisaks on tal paremal küljel kõhul umbes 5 cm pikkune arm.

Eduard Mihhailov oli vahistatud varguse kahtluse tõttu. Ta on 24-aastane, kõhna kehaehitusega, 165 cm pikk ja pruunide silmadega. Tal on järgmised tätoveeringud: paremal jalasäärel ornamendi kujutis ja vasaku jala peal hieroglüüfid. Lisaks on tal parema põlve välisküljel põletusarm.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: