Fotod ja video: Uue Tallinna vangla ehitus jõudis sarikapeoni

{{1493389500000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna vangla sarkapidu Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Reedel peeti uue Tallinna vangla sarikapidu, millega tähistati hoonete kompleksi kõrgeima hoone, pääslahoone maksimaalse kõrguse saavutamist.

Vangla ehitatakse Rae valda Soodevahe külla. Vanglakompleksi rajamisel pööratakse erilist tähelepanu turvalisusele, energia- ja keskkonnasäästlikkusele, efektiivsele ruumikasutusele ning madalatele ülalpidamiskuludele.

Tallinna vangla uued hooned ehitatakse kambertüüpi vanglana. Lisaks rajatakse vangla põhipiirdest väljapoole arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

Olmetingimused nii vangidele kui ka vanglatöötajatele erinevad tulevikus võrreldes praeguste Magasini tänava ruumidega nagu öö ja päev, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Töötingimused on kaasaegsed: erinevad grupitöö ruumid, kooli klassiruumid vangidele hariduse andmiseks, tööhõive ruumid, erinevad tsehhid ja loomulikult kaasaegsed töötingimused meie töötajatele," loetles Tallinna vangla direktor Hannes Liivak.

Vangla eluosakondadesse on kavandatud 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ja vahistatud isikute jaoks. Eluosakondades on lisaks sellele planeeritud veel 16 kartserikambrit meeskinnipeetavatele ja neli kartserit naiskinnipeetavatele. Vanglasse on kavandatud kokku 1208 statsionaarset kohta.

Sarikapärja tõid hoone kõrgemast nurgast alla justiitsminister Urmas Reinsalu, Rae vallavanem Mart Võrklarv, Tallinna vangla direktor Hannes Liivak, Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas.

Enam kui 60 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold.

RKAS ja Fund Ehitus OÜ allkirjastasid uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu 23. novembril 2015. Ehitustööde maksumus on 73,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Kaasaegne vanglakompleks valmib 2018. aasta lõpus.

RKAS-i teatel on ehitustööd püsinud graafikus ja Fund ehitus on ootamatud probleemid lahendanud kiiresti.

Tallinna vangla on viimase aja kalleim ehitusprojekt

Uus vanglakompleks maksab ligi 74 miljonit eurot. Tegu on Eesti riigi viimase aja kalleima ehitusprojektiga.

Uus Tallinna vangla on isegi kallim, kui mullu sügisel uksed avanud Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uus peahoone, mille rajamine ja sisustamine läks kokku maksma üle 63 miljoni euro.

Riigi lähiaja kalleimate ehitiste edetabeli kolmandal kohal on uus Tallinna kohtumaja, mis peaks samuti valmima aasta pärast. Lubja tänavale kerkiva kohtumaja hind on umbes 30 miljonit eurot.

Neljandal kohal on Euroopa Liidu IT-agentuuri peakorter, mille ehitustööde maksumus on ligi üheksa miljonit eurot. Sel kuul Põhja-Tallinnasse Vesilennuki tänavale ehitama hakatud hoone peaks valmis saama järgmise aasta suveks.

Tallinnas on lõpusirgel ka ministeeriumide ühishoone ehk nn superministeeriumi valmimine. Projekti hinnanguline maksumus on 25-30 miljonit eurot, kuid selle ehitab erasektor ja riik hakkab hiljem seal büroopinda rentima. Plaanide järgi peaks ühishoone valmima selle aasta suvel.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: