Fotod: Rae valda rajatav uus vangla saab 1200 kinnipidamiskohta ja vastab kõrgetele turvanõuetele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna uue vangla ehituseks sõlmiti leping ja 2018. aasta lõpuks peaks praegune kinnipidamisasutus nagu ka Murru ja Harku vangla olema minevik. Rae valda rajatav vangla kujuneb Eesti suurimaks, kuhu tuleb ka väljasaatmis- ja interneerimiskeskus.

Praegune Magasini tänaval asuv Tallinna vangla näeb välja vana ja väsinud ning kannab endas möödunud sajandi 1940. aastate vaimu, mil see loodi sõjavangilaagrina, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vangla transpordilüüsis pidulikult allkirjad saanud ehitusleping näeb ette, et uus vanglahoone saab valmis kolme aasta pärast.

"Me kohe käivitame projekteerimise ja ilmselt veel sel aastal alustame pinnasetöödega, aga suures mahus hakkab töö pihta järgmise aasta kevadel," selgitas peatöövõtja OÜ Fund Ehitus juhatuse esimees Ott Kikkas.

Rae valda Soodevahe külla rajatav vangla peaks vastama kõrgetele turvalisusnõuetele ja olema madalate ülalpidamiskuludega. Suures, üle 61 000 ruutmeetrises kompleksis on kokku üle 1200 kinnipidamiskoha, mis teeb Tallinna vangla suurimaks kinnipidamisasutuseks Eestis, kuna kinni pannakse ka Murru ja Harku vangla.

Kui kinnipeetavatele pole vangla jätkuvalt sanatoorium, siis vanglatöötajate töötingimused paranevad justiitsministri Urmas Reinsalu kinnitusel tunduvalt.

"Vangla teenistuses muutub see, et inimeste olmetingimused paranevad, aga mis kõige olulisem - paraneb vangla turvalisus. Vanglas kahtlemata leiavad aset vangidevahelised kuriteod ja ründed ja uus arhitektuur võimaldab neid kuritegusid maandada ja ohte vältlida ja see on kindlasti vanglaametnike jaoks ka kõige olulisem," selgitas Reinsalu.

Uue vangla arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold. Ehitustööde maksumus on ligi 74 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: