Portaal: ISIS hukkas veel viis Vene kodanikku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ISIS väidetavat Vene spiooni hukkamas, nuga hoiab käes Venemaalt pärit võitleja hüüdnimega Dzihaadi-Tolik.
ISIS väidetavat Vene spiooni hukkamas, nuga hoiab käes Venemaalt pärit võitleja hüüdnimega Dzihaadi-Tolik. Autor/allikas: Video stoppkaader

Uudisteportaali Life News andmetel hukkasid terrorirühmituse ISIS võitlejad lisaks propagandavideos näidatud tapmisele veel viis Venemaalt pärit meest.

Life News viitab oma artiklis allikale Põhja-Kaukaasia julgeolekustruktuurides.

Allika sõnul olevat ISIS-e võitlejad süüdistanud venemaalasi Moskva kasuks spioneerimises. Hetkel aga üritavad Vene võimud hukatute isikuid välja selgitada.

2. detsembril avaldas ISIS propagandavideo, kus näidati "Vene spiooni" hukkamist ning tehti Moskva suunas mitmeid ähvardusi.

Enne hukkamist ütles Magomed Hasijevi nimeline 23-aastane mees, et andis Vene luurele informatsiooni ISIS-e ridades võitlevate Vene kodanike kohta. Interfaxi allika sõnul on aga hukatud noormehe seos Vene luureteenistustega vähetõenäoline.

Allikas selgitas, et juhul, kui ISIS-e terroristid oleksid tõesti avastanud endi hulgast Vene spiooni, oleks teda kasutatud teistmoodi - näiteks mingites läbirääkimistes, mis oleks rühmitusele olnud palju kasulikum kui tavaline hukkamine.

Terroristide hulgas olevat palju marginaalseid isikuid, keda on lihtne vajadusel milleski süüdistada ja siis propagandistlikel eesmärkidel hukata, lisas allikas.

Hasijevi hukkajaks olnud venelasest ISIS-e võitleja Anatoli Zemljanka on aga saanud Vene meedias hüüdnimeks Džihaadi-Tolik. Väidetavalt on tegu 28-aastase endise neonatsiga, kes hiljem islamiäärmuslaseks hakkas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: