Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA asjatundjad: Venemaalt tuleb enim ISIS-e võõrvõitlejaid

ISIS väidetavat Vene spiooni hukkamas, nuga hoiab käes Venemaalt pärit võitleja hüüdnimega Dzihaadi-Tolik.
ISIS väidetavat Vene spiooni hukkamas, nuga hoiab käes Venemaalt pärit võitleja hüüdnimega Dzihaadi-Tolik. Autor/allikas: Video stoppkaader

Äärmusrühmituse ISIS poolel Süürias ja Iraagis sõdivate venemaalaste hulk on suurenenud 3417-ni, see on kõikide "terroristide ekspordiga" seotud riikide hulgas suurim näitaja, kirjutatakse USA julgeolekunõustamisettevõtte Soufan Group ettekandes.

Ettekandele "Kalifaadi raja taga: välisvõitlejad ja nende naasmise oht" pööras neljapäeval tähelepanu Vene telejaam RBK. Ettevõtte asjatundjad on rehkendanud kokku, et praeguseks sõdib ISIS-e poolel 3244 saudiaraablast, 3000 jordaanlast, 2926 tuneeslast ja 1910 Prantsusmaa kodanikku.

Aruandes öeldakse ka, et vaatamata välisvõitlejate arvu üldisele suurenemisele on nende voog samahästi kui peatunud, sest ISIS on kaotanud võimu suure osa nii Süüria kui Iraagi ala üle, samuti hulga riikide tõhusate meetmete pärast inimeste sinnakanti pääsemise tõkestamisel.

Asjatundjad toovad välja ka sõjast naasnute arvud, nii on Venemaale tagasi jõudnud 400 võitlejat, Saudi Araabiasse 760, Jordaaniasse 250, Tuneesiasse 800, Prantsusmaale 271.

Eelmine samasugune ettekanne valmis 2015. aastal. Siis oli suurim võõrvõitlejate lähteriik Tuneesia, kust oli Süüriasse ja Iraaki sõdima siirdunud 6000 inimest, Venemaa oli toona 2400 võitlejaga kolmandal kohal.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: