Džihaadi-Tolik kuulutati Interpoli poolt tagaotsitavaks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ISIS väidetavat Vene spiooni hukkamas, nuga hoiab käes Venemaalt pärit võitleja hüüdnimega Dzihaadi-Tolik. Autor/allikas: Video stoppkaader

Interpol kuulutas täna rahvusvaheliselt tagaotsitavaks Venemaalt pärit ISIS-e terroristi Anatoli Zemljanka.

28-aastane endine Nojabrski elanik kuulutati tagaotsitavaks Vene võimude soovil, sest teda süüdistatakse ebaseaduslikku relvarühmitusse kuulumises. Venemaal oli mees juba varem föderaalselt tagaotsitavaks kuulutatud, vahendas Lenta.

Zemljanka sai tuntuks pärast seda, kui ISIS avaldas 2. detsembril video, kus näidatakse 23-aastase Tšetšeeniast pärit Vene kodaniku Magomed Hasijevi hukkamist. ISIS-e terroristid süüdistasid meest Venemaa heaks spioneerimises.

Hasijevi hukkajaks on Zemljanka, kes teeb videos ka mitmeid ähvardusi Moskva aadressil. Vene meedias sai Zemljanka peagi hüüdnimeks Džihaadi-Tolik. Väidetavalt on tegu endise neonatsiga, kes hiljem islamiäärmuslaseks hakkas.

Interfaxi allika sõnul on aga hukatud noormehe Hasijevi seos Vene luureteenistustega vähetõenäoline.

Allikas selgitas, et juhul, kui ISIS-e terroristid oleksid tõesti avastanud endi hulgast Vene spiooni, oleks teda kasutatud teistmoodi - näiteks mingites läbirääkimistes, mis oleks rühmitusele olnud palju kasulikum kui tavaline hukkamine.

Terroristide hulgas olevat palju marginaalseid isikuid, keda on lihtne vajadusel milleski süüdistada ja siis propagandistlikel eesmärkidel hukata, lisas allikas.

8. detsembril teatas ISIS, et nad on hukanud veel 5 Vene kodanikku.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: