Pärnus otsitakse võimalusi lennuvälja säilitamiseks ja arendamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus käib juba mitu kuud koos töögrupp, mida selle liikmed omavahel Pärnu lennuvälja päästekomiteeks kutsuvad. Päästekomitee teeb tööd selle nimel, et lennuväli suvepealinnast ei kaoks, vaid lennurada ja terminal saaksid uuendatud ja Pärnus oleks võimalik maanduda ka suurematel lennukitel. Praegu teenindab lennuväli vaid Kihnu ja Ruhnu reise.

Reedel istus päästekomitee järjekordselt koos, et teha kokkuvõtteid sellest, millega juba hakkama on saadud ja mis veel tegemist vajab. Aega pole enam eriti palju, sest märtsis peab olema valmis otsus, kas Pärnusse üldse on lennuvälja vaja. Kui otsus tuleb positiivne, peavad olema läbi kaalutud ka kõik järgnevad sammud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päästekomitee oluline liige on Estonia Spa Hotelsi juht Andrus Aljas, kes on aastate eest ka Estonian Airi juhtinud. Nüüd käis ta vaatamas, kuidas toimivad kohalikud lennujaamad Rootsis.

"Käisime tutvumas Norrköpingi lennujaamaga, mis on selles mõttes väga hea näide, et väikeses kohas kõrvuti väga palju lennujaamu, aga lennujaam toimib ja lennud toimuvad. Rootsis on kõrvuti praktiliselt Norrköping ja Linköping ja mõlemad lennujaamad toimivad ja toimuvad sealt rahvusvahelised lennud, tšarterlennud. Ma arvan, et ka Pärnu lennujaamal on perspektiivi," selgitas Aljas.

Asja võetakse väga tõsiselt. Hankega leiti Rootsi firma, kes hakkab Pärnu lennuvälja taristut üle vaatama ja sellele hinnangut andma.

"Tuleb siis Rootsi ettevõte siia, vaatama üle Pärnu lennujaama, et mis seisukorras on tehniline taristu, kogu see suurus. Et anda siis omapoolne hinnang, kuidas seda on kõige mõistlikum renoveerida ja mis see kõige ökonoomsem majandamise viis oleks. Käimas on sisendi otsimine turismiettevõtete poolt, et kui suurt lennuvälja üldse vaja oleks, kui palju siit inimesi läbi käib," rääkis töögrupi liige, Pärnumaa omavalitsuste liidu juht Lauri Luur.

Nendeks eeltöödeks on arvestatud 35 000 eurot, sellest 10 000 saadi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt, ülejäänu tuleb aga Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuselt, kust kuulub komiteesse kaks inimest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: