Kremli-meelsed aktivistid valasid tuntud inimõiguslase briljantrohelisega üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ljudmila Ulitskaja pärast aktivistide rünnakut.
Ljudmila Ulitskaja pärast aktivistide rünnakut. Autor/allikas: Memorial

Kremli-meelsed aktivistid valasid eile Moskvas kinomajja koolinoorte ajaloouuringute autasustamisele saabunud kirjanikust inimõiguslase Ljudmila Ulitskaja briljantrohelisega üle.

Raadiojaama Govorit Moskva andmetel korraldasid aktsiooni paarkümmend nn Georgi linte kandvat vene marurahvuslasest aktivisti, kes loopisid tseremooniale saabunuid toorete munadega, sõimasid neid fašistideks ja reeturiteks ning kandsid sealjuures loosungeid: "Meil pole vaja alternatiivset ajalugu", vahendasid Lenta.ru ja Novaja Gazeta.

Ühingu Memorial ja Taani ajakirjanike 17. korda korraldatud konkursi teemaks oli "Venemaa ajalugu XX sajandil" ja Ulitskaja oli žürii liige.

President Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul oli Ulitskaja suhtes toime pandud rünnak huligaansus ning selle toime pannud isikud diskrediteerivad Georgi linti.

Ulitskaja on tuntud kirjanik ja inimõiguslane, kes pälvis 2001. aastal esimese naisena maineka Vene Bookeri auhinna.

Ulitskaja romaanidest on eesti keelde tõlgitud lisaks Bookeri saanud "Kukotski juhtumile" ka romaanid "Lõbus matus", "Medeia ja tema lapsed", "Imaago" ja "Daniel Stein, tõlkija".

Viimastel aastatel peamiselt Saksamaal ja Itaalias töötava Ulitskaja sõnul keskendub ta oma teostes pigem inimesele ja tema sisemaailmale kui suurtele poliitilistele sündmustele.

Eelmisel aastal osales Ulitskaja Tallinnas kirjandusfestivalil HeadRead.

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: