Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Harku kinnipidamiskeskuses nõustanud psühholoogi leping peatati pärast PPA kritiseerimist

Eelmisel esmaspäeval Eesti Päevalehes politsei- ja piirivalveametit (PPA) oma arvamusloos kritiseerinud Harku kinnipidamiskeskuses abivajajaid nõustanud psühholoogi Urve Kauri leping peatati.

Eesti Päevaleht kirjutab, et keskuse eluga inimliku poole pealt lähedalt tuttav Urve Kaur heitis arvamusloos politseile ette liigset võimunäitamist mullu novembris toimunud operatsioonis ning leidis, et süsteemile usaldusväärsust andvate fikseeritud väärtuste vastu eksinud peaksid otsustamise tasandilt lahkuma.

Leht nentis, et esialgu aga näib, et probleemile avalikkuses tähelepanu juhtimise eest tuleb lahkuda hoopis Kauril endal, sest tema leping peatati päev pärast arvamusloo ilmumist.

"Uskusin, et elan riigis, kus rumaluse naeruvääristamise eest ei karistata," nentis Urve Kaur.

PPA migratsioonibüroo juhataja Maie Lepp ütles, et PPA tegi lepingupartnerile ettepaneku hinnata, kas psühholoog on ületanud volitusi, kui avaldas ühe varjupaigataotleja eluloo üksikasjad, mis said talle teatavaks nõustamise käigus ning lepingu lõpetamise otsustab tema tööandjaks olev ettevõte.

Koolituskeskuse Reiting esindaja Anneli Zirkel märkis, et leping Kauriga on tõesti peatatud, kuid mitte arvamusloo pärast. Samas ei olnud Zirkel nõus avaldama lepingu peatamise põhjust.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: