Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rehe: Aivar Rehe on ikkagi Tere juht

Aivar Rehe
Aivar Rehe Autor/allikas: Tairo Lutter/Postimees

Möödunud neljapäeval Tere piimatööstuse juhiks nimetatud ja esmaspäeval Tartu maakohtu registriosakonna otsusega esindusõiguseta jäänud Aivar Rehe kinnitab, et Tere juht on juriidiliselt siiski tema. Tööd teeb ta praegu aga targu ettevõtte ruumidest väljaspool ning loodab õigusselgust toovat registrikannet näha võimalikult pea. Tere omaniku Oliver Kruudaga on tal oma sõnutsi töine suhe.

Tartu maakohtu registrikande viibimise tõttu esialgu veel Tere esindusõigust mitte omav Aivar Rehe, kes möödunud neljapäeval piimatööstuse uueks juhiks nimetati, peab end selleks ka praegu.

"Aivar Rehe on ikkagi Tere juht, juriidiliselt on see nii," kinnitas ERR-i uudisteportaalile Rehe ise. "Praegu on kahetsusväärne situatsioon ettevõtte juhtimises, kus ühest puuduvast registrikandest on tekkinud juhtimise ebaselgus."

Rehe kinnitusel suhtlevad juristid registripidajaga jooksvalt, et saavutada õigusselgus, mis on vajalik eeskätt Tere töötajaskonna ja lepingupartnerite huve silmas pidades. "Ootame jooksvalt registriotsuseid. Tahtsin õigusselgust saada juba reedel, lootsin, et need kanded tehakse kiiremini."

Kaua ettevõtte juhtimismuudatust puudutavate kannete tegemine aega võtab, ei osanud ta seetõttu öelda.

Juht kaugjuhtimisel

Rehe selgitas, et ehkki juriidiliselt on tema Tere juht, siis reaalselt ta ettevõtte ruumides pärast Tartu maakohtu esmaspäevast otsust ei viibi, aga teeb tööd väljaspool kontorit.

"Kodurahu ja ettevõtte rahuliku tegutsemise huvides mina eile tõmbusin eemale ettevõtte juhtimisest. Mul on olemas elektroonilised ja mobiilsed suhtlusvahendid, aga korrektne on see juriidiline kanne ära oodata ja siis taastada sisuline situatsioon, et inimsetega normaalselt suhelda," põhjendas Rehe.

Oma suhet Tere omaniku Oliver Kruudaga peab ta aga töiselt toimivaks. Rehe selgitusel on neil Kruudaga rollid selgelt ära jagatud ning keskendutakse ettevõtte heaolule. "Kruudal, kes on ettevõtte omanik väga selgelt, on võimalik kontsentreeruda läbirääkimisetel investoritele, et tugevdada ettevõtte jooksvat finantsseisu. Selline on ülesannete jaotus ja hoiame sellest kinni. Soovime ettevõttele tervikuna kõike paremat," kinnitas Rehe. "Siin ei ole vastasseisu, juht ei tohigi nii mõelda. Ta on väga selgelt omanik ja omanikul on päris arvestatav jõud ka mind suunata, kui vaja."

Kas ta näeb end Tere pikaajalise või ajutise juhina, on Rehe sõnul veel vara hinnata. Ta möönis, et algus oli tormiline, sisuliselt jõudis ta ettevõtet vaid poolteist päeva juhtida, kui oli sunnitud ajutiselt kõrvale astuma ning selline olukord on ebameeldivasse seisu pannud nii ettevõtte kui ta enda. "Mõistlik on samm korraga võtta. Olen inimene, kes eelistab silmast silma kohtuda, näha emotsiooni. Olen õpipoiss selles olukorras, inimeste abiga viin end praegu kurssi," kirjeldas ta oma karjääri algust ettevõttes.

Tere töötajatega jõudis ta siiski nende pooleteise päeva jooksul kohtuda ja jäi tootmispoolel nähtuga väga rahule.

"Ettevõte algab laouksest, kuhu siseneb piim, ja kaupmehest – see on praegu heas seisus. Piim on väga oluline sisend, oluline on hoida head korrektset suhet farmeritega. Finantskorrektsus on kõige tähtsam," rõhutas Rehe, kinnitades, et jooksvat finantsdistsipliini ettevõte järgib.

Tere saneerimiskava näeb ette ajatatud võlgade kustutamist talunike ees viie aasta perspektiivis ning keskendumist jooksvate võlgade teenindamisele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: