Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA armee suurendab kohalolekut Ida-Euroopas, sealhulgas Eestis

USA armee üksus Eestis
USA armee üksus Eestis Autor/allikas: Andrii Vytvytski/kaitsevägi

USA kaitseminister Ash Carter tegi Brüsselis eelmisel nädalal teatavaks, et USA armee valmistub Euroopas oma kohalolu suurendamiseks, et tugevdada liitlaste heidutus- ja kaitsevõimet. Neljapäeval teatas USA armeeministeerium esimestest roteeruvatest üksustest, mis nende jõupingutuste toetuseks kohale viiakse.

"Kõik, mida me hakkame tegema, kõik, mida me oleme USA Euroopa armees nende roteeruvate üksuste asjus plaaninud, tuleneb Walesi ja Varssavi tippkohtumistel tehtud alliansi otsustest," ütles USA armee Euroopa komandör kindralleitnant Ben Hodges armee veebilehe teatel.

"See tegevus näitab USA pühendumust agressiooni ära hoidmisele ja oma Euroopa liitlaste ja partnerite kaitsele," lisas ta.

Colorados Fort Carsonis asuv 4. jalaväediviisi 3. soomusbrigaadi lahingumeeskond saabub Euroopasse jaanuaris. Nende kohalejõudmine tähistab USA soomusbrigaadide Euroopas roteerumise algust.

Jaanuaris saabub lahingutehnika Saksamaale Bremerhaveni sadamasse ja liigub edasi Poolasse, kuhu brigaad koondub, enne kui selle üksused jaotatakse veebruarist alates seitsme riigi vahel Eestist kuni Bulgaariani. Üheksa kuud vältava rotatsiooni jooksul liiguvad üksused kogu regioonis, et õppustel osaleda.

Lisaks roteeruvale soomusbrigaadile tuleb Euroopasse ka roteeruv lahingulennuväebrigaad.

Roteeruvate vägede laienemine ei ole seotud NATO liitlaste lahingugrupiga (EFP). Mõlemad panustavad alliansi heidutusse ja kaitsesse, kuid roteeruvad soomus- ja lennuväed jäävad USA juhtimise alla.

USA armee alustas tänavu septembris Euroopasse varude ladustamist. Need koosnevad tehnikast ja laskemoonast ning nende ladustamispaigad asuvad Hollandis, Belgias ja Saksamaal.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: