Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Krossi idee assistentide palkamisest riigikogus toetust ei leia

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eerik-Niiles Kross (RE) käis sel nädalal välja idee, et töökvaliteedi parandamiseks oleks mõistlik igale riigikogu saadikule personaalne assistent palgata. Krossi kolleegid teistest fraktsioonidest seda ideed ei toeta.

Eriti teravat vastuseisu väljendas Keskfraktsioon, kes nägi Krossi avalduses eeskätt Reformierakonna opositsiooni jäämise ilminguid.

"Keskerakonna fraktsioonis ei ole antud küsimust arutatud ning muude küsimuste kõrval tundub hetkel tegemist olevat tühja koha pealt tekitatud pseudoprobleemiga. Huvitaval kombel on teema püstitatud ajal, mil Reformierakond on opositsiooni langemas," kommenteeris Keskfraktsiooni pressiesindaja Jaan Männik ERR-ile.

Ka Reformierakonna senine koalitsioonipartner IRL ideed toetama ei tõtta, nimetades seda teisejärguliseks.

"Esmalt peaks mõtlema riigikogu töö reformimisele ning arutama seda, kuidas arendada parlamentaarset debatti. Tänane infotundide ja arupärimiste süsteem ei ole kindlasti piisav ning pean hetkel parlamentaarse debati arendamist olulisemaks küsimuseks kui assistentide palkamist," ütles IRL-i riigikogu fraktsiooni esimees Priit Sibul.

Vabaerakond ei pea assistentide palkamist õigeks.

"Riigireformi kontekstis, kus kulusid üritatakse kokku hoida, on isiklike assistentide palkamine täiesti vale. Probleemiks on see, et riigikogu roll on marginaliseeritud, kuid parteiliste juhtmete tööle võtmisega ministeeriumidtst vabanenud nõunike riigikokku assistendiks toomisega seda probleemi ei lahenda," viitas ka Vabaerakonna esimees Andres Herkel Reformierakonna opositsiooni jäämisega kaasnevale probleemile.

"Kutsume mõtlema sellele, kuidas komplekteerida valimisnimekiri inimestega, kes oskavad ja tahavad riigikogus iseseisva tööga hakkama saada," ütles Herkel. "Vabaerakonna kaheksa saadikuga katame poliitikas sama palju teemasid kui suured saadikurühmad, aga meil on nõunikke 3-4 korda vähem kui Keskerakonnal või Reformierakonnal."

Eerik-Niiles Kross ütles neljapäeval ERR-ile, et tal on ettepaneku esitamiseks olemas paarikümne saadiku allkirjad mitmest fraktsioonist ning sisuks on suurendada riigikogu kantselei eelarvetööjõukulude rida kolme miljoni euro võrra.

Kross lausus, et idee riigikogu liikme assistendi töökoha loomiseks riigikogu kantseleis tekkis tal enne valitsuskriisi ning seda ei maksa seostada Reformierakonna opositsiooni jäämisega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: