Yana Toom pakub: riigikogu väiksemaks, saadikutele abid

Yana Toom
Yana Toom Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Euroopa Parlamendi saadik, Keskerakonda kuuluv Yana Toom tõstatas mitu korda Eestis arutlusel olnud idee - vähendada riigikogu koosseisu ja palgata saadikutele abilised.

"Viskan õhku mõtte, mida toetavad ilmselt vähesed poliitikud: kahandagem riigikogu ning andkem selle liikmetele abilised! Kes teab, ehk jääb nii mõnigi „moraalne värdjas” välja ütlemata. Või koguni valimata," kirjutas Toom Õhtulehes ilmunud arvamusloos.

Toom märkis, et Euroopa Parlamendis saab iga saadik võrdse palgafondi, mille raames on lubatud palgata assistente. "Tulemus on see, et olles kolme komisjoni täisliige, saan hakkama kordades suurema koormusega, kui oli riigikogus ja vahel mõtlen, et kui siis, neli aastat tagasi, olnuks mul kas või üks abiline, oleks ka tööviljakus olnud hoopis teistsugune," kirjutas Toom.

"Nii et head inimesed, see, et Eesti riigikogu saadikud on jäetud tööd rügama üksipäini, pole mingi kokkuhoid, vaid puhas laristamine."

Ka Reformierakonda kuuluv Eerik-Niiles Kross käis möödunud aasta lõpus välja idee, et töökvaliteedi parandamiseks oleks mõistlik igale riigikogu saadikule personaalne assistent palgata. Krossi kolleegid teistest fraktsioonidest seda ideed ei toeta.

Eriti teravat vastuseisu väljendas Keskfraktsioon, kes nägi Krossi avalduses eeskätt Reformierakonna opositsiooni jäämise ilminguid.

"Keskerakonna fraktsioonis ei ole antud küsimust arutatud ning muude küsimuste kõrval tundub hetkel tegemist olevat tühja koha pealt tekitatud pseudoprobleemiga. Huvitaval kombel on teema püstitatud ajal, mil Reformierakond on opositsiooni langemas," kommenteeris Keskfraktsiooni pressiesindaja.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: