Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva muuseumi ähvardab kehvade suhete tõttu linnaga rahakärbe

Narva muuseumi kunstigalerii.
Narva muuseumi kunstigalerii. Autor/allikas: Etnoweb

Narva linnavolinikud kahtlustavad Narva muuseumi linna toetuse ebasihipärases kulutamises ja ähvardavad kärpida muuseumile eraldatavat toetust poole võrra. Muuseumi juhtkond väidab, et aruandlus on korras ning valmistub tegevuse ja töötajate koondamiseks.

Linnavolikogu kultuuri- ja spordikomisjoni esimehe Vladimir Butusovi hinnangul on suhted linnavõimu ja Narva muuseumi vahel korrast ära alates sihtasutuse loomisest. Kui varem oli linnavolinikel ülevaade, milleks ja kui palju muuseum raha kulutab, siis nüüd enam ei ole, vahendasid ERRi raadiouudised.

Butusovi sõnul on tema juhitava komisjoni ettepanek kärpida SA Narva Muuseum toetust poole võrra, signaaliks muuseumijuht Andres Toodele, et volikoguga peab arvestama.

"Selleks et me teineteist kuuleksime, tegi kultuurikomisjon ettepaneku kärpida muuseumi tuleva aasta toetust 200 000 euro võrra. Et muuseumi juht härra Toode tunneks, et ta pole linna ja ka muuseumi ainus peremees. On olemas ka teine partner, Narva linn, kes tahaks aimu saada muuseumile antava raha kulutamisest," lausus Butusov.

Andres Toode sõnul annavad nad linna vahendite kulutamisest regulaarselt aru linnavalitsusele, samuti pole volikogust seni mitte keegi muuseumi käest midagi küsinud ega muuseumi esindajaid volikogu komisjonide istungitele kutsunud. Linna toetuse kärpimine 200 000 euro ehk poole võrra tekitab probleeme nii muuseumile kui linnale.

"Päris selge on see, et peame kärpima neid tegevusi, mis meile ei too tulu. Ehk eelkõige Narva linna elanikele ja eriti lastele suunatud tegevust. See toob olulisi muudatusi, suure hulga inimeste koondamist," nentis muuseumi juht.

Lisaks koondamistele peab muuseum sulgema Narva kunstigalerii, loobuma Põhjasõja mängulahingutest ja sulgema Narva linnuse talvehooajaks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: