Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saar loodab, et probleemid ei vii Narva muuseumi sulgemiseni

Foto: SA Narva Muuseum

Narva linn plaanib kärpida Narva muuseumi toetust, mis tähendaks kümnete töötajate koondamist ja muuseumi tööaja vähendamist. Kultuuriministeerium ei välista isegi muuseumi sulgemist, kuid loodab siiski positiivsemat lahendust.

Narva linna poolsete toetussummade vähendamise tagajärjel võivad muuseumi juhi Andres Toode sõnul kaotada 48 muuseumitöötajast töö umbes pooled. Lisaks tuleks lühendada muuseumi lahtiolekuaegu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnavolikogu kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Vladimir Butusov nimetas tekkinud probleemi peamiseks põhjuseks seda, et sihtasutuse juhatuse liige Andres Toode ei suuda linnavõimuga kontakti leida.

Toode pole selle väitega nõus. "Kes nüüd kinnitab, et probleem on ikkagi minus. Pigem on see selline fokuseerimine ja ühe vaenlase otsimine. Me teeme oma tööd ja päris kindlasti me ei näe eriti palju vaeva sellega, et mingit võimu austada. Päris kindlasti me seda ei tee, jah," ütles Toode.

Kultuuriminister Indrek Saar nentis, et probleemid on paljuski kinni osapoolte suhtluses. Ta lootis, et käiku ei lähe stsenaarium, et aastas 80 000 inimest võõrustav muuseum pannakse kinni ja museaalid viiakse mujale.

"Eestis on neid muuseume, mis kinni pandud, ka varem olnud ja loomulikult on riigi kohustus tagada see, et riigile kuuluv muuseumikogu säilib. Aga ma väga loodan, et me isegi aruteludes nii kaugele ei pea minema," ütles Saar.

Ligi 25 aastat Narva muuseumis töötanud Valentina Kiršner avaldas nördimust, et isikutevahelise konflikti pärast kannatavad töötajad ja muuseum.

"Tahaks loota, et kõik need isiksuste ambitsioonid leiavad lahenduse. On vaja õppida teineteisest aru saama. On vaja õppida armastama oma linna ja olla ühise asja nimel väljas. Ei mõista, milleks on vaja lahterdada - teie olete muuseum ja meie oleme linn," rääkis Kiršner.

Narva linnaeelarve võetakse vastu järgmisel neljapäeval. Linnapoolset muuseumi tuge, mis eelmistel aastatel on olnud üle 420 000 euro, on plaanis kärpida ligi poole võrra. Saar välistas, et puudujääva osa lisab riik. Pigem vähendatakse sel juhul proportsionaalselt ka riigi panust, mis eelmisel aastal ulatus peaaegu 300 000 euroni.

Sihtasutus Narva Muuseum loodi neli aastat tagasi Narva linna ja Eesti riigi koostöös. Enne seda oli muuseum munitsipaalasutus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: