Riigivapi II klassi ordeni on pälvinud kõik endised peaministrid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigivapi ordenid.
Riigivapi ordenid. Autor/allikas: Riigi Teataja

Riigivapi II klassi teenetemärgi on presidendilt saanud kõik Eesti taasiseseisvumisjärgsed endised peaministrid ja riigikogu esimehed, Kersti Kaljulaidi neljapäeval allkirjastatud käskkirjaga sai selle ka ekspeaminister Taavi Rõivas.

President Toomas Hendrik Ilves annetas kokku neli Riigivapi II klassi ordenit. Selle pälvis 2015. aastal peaminister Andrus Ansip, kes oli valitsusjuht enne Rõivase sellesse ametisse asumist. Lisaks said Ilvese ametiajal Riigivapi II klassi ordenid riigikogu endine esimees Ene Ergma, ekspeaminister Juhan Parts ning riigikogu endine esimees Toomas Varek.

President Arnold Rüütel ametiajal aastatel 2001-2006 andis ta Riigivapi II klassi ordeni kokku 22 inimesele, nende seas on ka ekspeaminister Siim Kallas ning riigikogu kunagised spiikrid Toomas Savi ja Ülo Nugis.

Aastatel 1992-2001 riigipeaks olnud Lennart Meri ajal said Riigivapi II klassi ordeni 25 inimest, sealhulgas valitsust juhtinud Andres Tarand, Mart Laar, Edgar Savisaar ja Tiit Vähi.

Riigivapi teenetemärk on asutatud 1936. aastal Eesti iseseisvuse väljakuulutamise päeva – 1918. aasta 24. veebruari mälestamiseks. Riigivapi teenetemärk antakse ainult Eesti kodanikule kõrgeima teenetemärgina riigile osutatud teenete tunnustamiseks.

Riigivapi I klassi teenetemärgi on taasiseseisvusajal saanud vaid üheksa inimest. Nendeks on Siim Kallas, Veljo Tormis , Tunne Kelam, Lennart Meri, Arvo Pärt, Edgar Savisaar, Jaan Kross ja Kalju Lepik.

Kokku on Riigivapi teenetemärgil viis klassi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: