USA kindralid ja admiralid tutvuvad Eesti riigikaitse süsteemiga

Ligi 20 Ameerika Ühendriikide kindralit ja admirali alustas neljapäeval Eestis kahepäevast visiiti, et saada ülevaade Eesti valitsusasutuste ja riigikaitse süsteemi toimimisest ning osaleda vabariigi 99. aastapäevale pühendatud üritustel.

Kõrgematele ohvitseridele suunatud kursuse ülema erukindral Philip Breedlove'i sõnul on oluline, et õppurid mõistaksid, mida tähendab elada suurema naabri kõrval ning olla seejuures eeskujulik liitlasriik, kes panustab nii iseseisvasse kaitsevõimesse kui ka liitlaskohustustesse.

"Kõige selle juures on Eesti ja kindral Terras olnud väga häälekad Venemaa naabruses asuvate riikide eest seisjad," ütles Breedlove, kes hiljuti teenis NATO Euroopa vägede ülemjuhatajana.

17 äsja kindrali või admirali auastme saanud USA kõrgemat ohvitseri viibivad Eestis riikliku õppeprogrammi raames, mis näeb ette tutvumist liitlasriikide julgeolekusüsteemiga, et tagada USA ühendoperatsioonide doktriini edukas elluviimine.

Õppereisi eesmärk on tutvustada kindralitele liitlasriikide nägemust julgeolekukeskkonnast ning anda ülevaade julgeolekupoliitika kujundamisest.

Neljapäeval kohtusid kindralid president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase, kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase, Ameerika Ühendriikide suursaadikuga Eestis James Desmond Melville'iga, riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja kaitseministeeriumi kantsleri Jonatan Vsevioviga ning külastasid NATO küberkaitse koostöökeskust ja Tallinnas visiidil viibivat Ameerika Ühendriikide ristlejat Hue City.

Reedel osalevad nad vabariigi 99. aastapäevale pühendatud üritustel, kohtuvad riigikaitsekomisjoni esimehe Hannes Hanso, Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili ja kaitsepolitseameti peadirektori Arnold Sinisaluga.

Ameerika Ühendriigid on Eesti tugevaim liitlane. USA on korraldanud Balti riikides suuremahulisi õppusi Saber Strike ja BALTOPS, mille raames on harjutatud koostööd liitlaste üksustega ja tehnika vastuvõttu.

Samuti on Ameerika Ühendriigid aidanud Eestil hankida tehnikat ja relvastust, sealhulgas tankitõrjesüsteemi FGM-148 Javelin. Ühendriigid on toetanud sadade Eesti kaitseväelaste väljaõpet USA sõjalistes õppeasutustes.

Lisaks Eestile külastas kursus Ukrainat ja Saksamaad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: