Fotod: tankitõrjujad harjutasid koostööd soomusüksusega

Keskpolügoonil lõpeb teisipäeval 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii ajateenijate ja USA 68. soomusrügemendi kolmepäevane soomusüksuse ja tankitõrjemeeskondade koostööharjutus, millest võtab osa üle 200 kaitseväelase Eestist ja Ameerika Ühendriikidest.

"Selline õppus on tankitõrjekompanii kaitseväelastele ainulaadne ja kindlasti õpetlik kogemus," ütles tankitõrjekompanii ülem major Hannes Meimre, kelle sõnade kohaselt aitab õppus 1. jalaväebrigaadi tankitõrjesuuna ajateenijatel lahingus paremini arvestada liitlaste raskerelvastuse kasutamise võimalustega, sest harjutusel toetasid ajateenijaid Ühendriikide tankid Abrams ning jalaväe lahingumasinad Bradley.

Tankitõrjekompanii relvameeskonnad harjutavad soomustehnika hävitamist nii raketisüsteemist Milan kui ka 2015. aastast Eesti kaitseväe relvastuses olevast tankitõrjeraketisüsteemist Javelin.

Esmaspäeval alanud harjutus tähistab tankitõrjekompanii jaoks ühtlasi jaokursuse lõppu, märtsi lõpus algab õppusega Kevadtorm 2017 lõppev rühmakursus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: