Saksa-Prantsuse firma esitles uut "eurotanki" projekti

EMBT (Euro Main Battle Tank).
EMBT (Euro Main Battle Tank). Autor/allikas: twitter.com/vehi_mili_info

Prantsusmaa ja Saksamaa relvatootjad esitlesid Pariisis toimuval Eurosatory messil mõnevõrra üllatuslikult uue Euroopa lahingutanki esialgset prototüüpi, mille näol on tegu esimese katsega liita kahe riigi tehnoloogilised võimekused ning arendada järgmise põlvkonna Euroopa-ülene lahingutank.

Uue lahingutanki EMBT (Euro Main Battle Tank) arendajaks on 2015. aastal loodud firma KNDS, mis on Saksamaa firma Krauss-Maffei Wegmann (KMW) ja Prantsuse firma Nexter ühisettevõte, vahendas väljaanne Shephard.

Uue tanki prototüübis on ühendatud näiteks KMW toodetava lahingutanki Leopard 2 kere ja Nexteri toodetud Leclerci 120 mm kahuriga pöördtorn.

KNDS-i esindajad selgitasid, et arendustöö on toimunud alates 2017. aasta jaanuarist ning vaid kuu aega tagasi leidsid aset esimesed proovilaskmised lahingumoonaga.

"See on esimene samm Nexteri ja KMW ühistoote suunas," kommenteeris KMW-poolne projektijuht Rudolf Neuhaus ja selgitas, et järgmisteks sammudeks on juba täismahus prototüüp või isegi seeriatootmisele eelneva seeria tootmine.

Hetkel on asutatud Nexteri ja KMW ühine töögrupp, mis analüüsib Saksa ja Prantsuse tehnoloogia ulatuslikumat teineteisega integreerimist. Esitlus relvastusmessil oligi eelkõige mõeldud selleks, et teatada suurest koostööprojektist.

Tegu ei ole veel Saksamaa või Prantsusmaa valitsuse projektiga, vaid seda rahastab praegusel hetkel ühisfirma KNDS ise. Tööd tehakse arvestusega, et uue lahingutanki kasutuselevõtt võiks toimuda 2030. aastatel.

Samal ajal uurivad Saksamaa ja Prantsusmaa valitsus ühist lahingutanki programmi, mis kannab nime MGCS (Mobile Ground Combat System).

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: