Ukraina suurimas laskemoonalaos kärgatasid plahvatused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1490258940000 | amCalendar}}

Harkivi oblastis asuvas Ukraina suurimas laskemoonalaos leidis ööl vastu neljapäeva aset võimas plahvatusteseeria ning põleng ja plahvatused jätkuvad praeguse hetkeni. Ukraina võimude hinnangul on tegu diversiooniaktiga.

Laskemoonaladu asub Balaklija linnas, umbes 100 kilomeetri kaugusel Donbassi konfliktitsoonist, vahendasid Unian ja BBC.

Kaitseministeeriumi kinnitusel sai tulekahju alguse öösel kella 2.34 ajal.

Korrakaitsjad ja päästeametnikud on alustanud piirkonnas ulatuslikku evakueerimisoperatsiooni, et Balaklija ja lähiasulate elanikud ohtlikest plahvatustest eemale toimetada. Seni teateid hukkunutest või vigastatutest ei ole. Evakueeritakse umbes 20 000 inimest.

Võimude poolt kehtestatud ohutsooni raadius on seitse kilomeetrit. Ainuüksi relvalao kompleksi pindala on rohkem kui 350 hektarit. Relvalattu oli paigutatud ligi 140 000 tonni laskemoona, sealhulgas ka rakette ja suurtükiväe laskemoona.

Ladu kasutatakse Donbassi rindejoonel asuvate Ukraina valitsusvägede laskemoonaga varustamiseks ning võimud usuvad, et plahvatuse näol on tegu Kremli-meelsete poolt korraldatud diversiooniaktiga. Ladu üritati diversandi poolt põlema panna ka 2015. aasta detsembris.

Diversiooniakti versioonist teatas ametlikult ka Ukraina peaprokurör Anatoli Matios.

Tunnistajad: põleng tekitati drooni abil

Pealtnägijate sõnul sai põleng laskemoonalao territooriumil alguse pärast seda, kui tundmatult droonilt visati alla mingi ese, mis tekitas plahvatuse.

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU juht Vassõl Hrõtsak ütles pressikonverentsil, et nimetatud tunnistused on osa uurijate peamisest tööversioonist.

Juhtumi asjus on algatud kriminaalmenetlust vastavalt seadusesättele, mis käsitleb diversiooniakti.

 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: