Ukraina laskemoonalaos kärgatasid võimsad plahvatused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1539070560000 | amCalendar}}

Ukraina põhjaosas asuvas laskemoonalaos kärgatasid teisipäeva varahommikul võimsad plahvatused.

Esimesed plahvatused toimusid umbes kell 3.30 kaitseministeeriumi 6. relvalaos. See asub Kiievist 170 kilomeetri kaugusel Tšernigivi linna lähedal ja laiub 700 hektaril, teatas päästeamet.

Plahvatused läitsid tulekahju, kuid pole selge, kui suurel alal leegid lõõmavad.

Võimud sulgesid relvalaost 30 kilomeetri raadiuses õhuruumi ning piirkondliku raud- ja maanteeliikluse. Lisaks evakueeriti lao lähistelt umbes 10 000 inimest.

Esialgu teateid ohvritest pole.

"Laskemoonalaos hoiti peamiselt tulirelvi, seal ei ole suurekaliibrilisi suurtükisüsteeme ega raketikomplekse," ütles kindralstaabi aseülem kindralmajor Radion Timošenko.

Tema sõnutsi selliseid rakette nagu Buk ja muid suuri raketikomplekse Itšnja ladudes ei ole. "Seal on suuremalt jaolt tulirelvad," ütles Timošenko kaitseministeeriumis teabetunnis.

Staabiülema asetäitja ütles, et umbes 20 protsenti ladustatust on laskemoona osad.

Timošenko sõnul on plahvatused praeguseks vaibumas, paikkond on mattunud suitsu sisse, mis takistab droonivaatlust.

"Seepärast vaadeldakse otseselt kohapeal. Sinna saadeti tuletõrjetank ja vastav meeskond, mis näeb vahetult kohapeal, mida tegema peab, millised on põhjused ja mida peab kustutamiseks edasi tegema," ütles kindral.

"Kella 9:30-ks põles viis ladu. Rakendatud meetmete tulemusel on plahvatuste tugevus tunduvalt vaibunud," ütles ta.

Timošenko sõnul ei ole ladudes hoitava laskemoona hulk, kuid seda oli poolteist-kaks korda vähem, kui algselt jutuks olnud 88 000 tonni.

"Kui teid huvitab üldtonnaaž, siis on see salastatud teave, kuid korrespondendid panid oma hinnangutes pooleteise-kahe korraga mööda," ütles kindral.

Viimase kolme aasta jooksul on Ukraina relvaladudes puhkenud kuus suuremat tulekahju.

Eelmise aasta märtsis läks põlema relvaladu Ida-Ukrainas Balaklija linnas. Tulekahjus ja plahvatustes sai surma üks ja viga viis inimest.

Ukraina ütles tollal, et vahejuhtum oli sabotaaž. Julgeolekuteenistus SBU peab ka algatatud uurimise raames üheks võimalikuks põhjuseks diversiooniakti.

Toimetaja: Indrek Kuus, Laur Viirand

Allikas: Interfax-STT-AFP-BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: