Ühistupanga nõukogu liikmeks sai Ain Hanschmidti asemel Katrin Kendra ({{commentsTotal}})

Katrin Kendra.
Katrin Kendra.

Teisipäeval toimunud Eesti Ühistupanga korralisel üldkoosolekul astus nõukogust tagasi Ain Hanschmidt ja uueks liikmeks Tallinna linna finantsdirektor Katrin Kendra.

Ühistupanga juhatuse esimees Ülle Mathiesen ütles ERR-i uudisteportaalile, et Hanschmidt astus tagasi isiklikel põhjustel.

Ühtlasi kinnitati üldkoosolekul 2016. aasta majandusaasta aruande ja sinna juurde kuuluvad nõukogu ja revisjonikomisjoni aruanne.

Ülle Mathiesen rääkis, et lisaks täiendati põhikirja näiteks üldkoosoleku reglemendi osas. Kinnitati ka osakapitali suurendamine ühe miljoni euro võrra. Eesti Ühistupanga uus osakapital on nüüd 6,268 miljonit eurot.

"Lähikuudel keskenduvad panga juhtorganid tegevusloa saamiseks vajalikele toimingutele," rääkis Ülle Mathiesen.

Finantsilises usaldusväärsuses pole vaja kahelda

Ühistupanga liikmed arutasid Mathieseni sõnul elavalt ka finantsinspektsiooni nägemust Tallinna linna sobivuse üle panga aktiivse liikmena.

"Liikmed leidsid, et põhjendamatu on kahelda Tallinna linna finantsilises usaldusväärsuses. Tallinna linna finantstugevust kinnitas ka rahvusvahelise reitinguagentuuri Moody’se hiljutine, 24.märtsi otsus, tõsta linna reitingu tasemele A2," sõnas Mathiesen.

Ühistupanga üldkoosolekul osales 96 liiget 161 liikmest.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: