Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabaerakond käivitas oma uute juhtide e-hääletuse

Vabaerakonna liikmed saavad pühapäevast kolmapäeva õhtuni valida erakonnale uusi juhte e-hääletusel.

E-hääletus algas pühapäeval kell 9 ning lõppeb kolmapäeval kell 21.

Vabaerakond valib esimehe, juhatuse, aukohtu ja revisjonikomisjoni liikmed.

Vabaerakonna üldkoosolek toimub 23. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

"Vabaerakonna üldkoosolekute osalemisprotsent on kõrge, 2016. aastal osales erakonna esimehe valimistel 27,8 protsenti liikmetest. Elektroonilise valimise võimalus lubab veel paremat osalemisprotsenti," ütles Vabaerakonna IT valdkonna eest vastutav juhatuse liige Kalle Pilt.

Kandideerimisavalduse valitavatele ametikohtadele esitas 30 kandidaati.

Erakonna esimeheks kandideerib Artur Talvik ja juhatuse liikme kohale Ain Ostra, Andres Ammas, Andres Herkel, Ants Erm, Elo Lutsepp, Eve Viidalepp, Heli Künnapas, Inna Rose, Jaanus Ojangu, Kaul Nurm, Liisa Ojangu, Silver Liiv, Tarmo Kaldma, Tõnu Teeveer, Urmas Heinaste, Urmas Ott ja Vahur Kollom.

Aukohtu liikme kohale kandideerivad Aimar Altosaar, Eino Muruste, Hanno Kirschfeldt, Jaak Vackermann, Jako Kull, Katrin Hauk, Lembit Tuur ja Taavi Simson. Revisjonikomisjoni kandidaadid on Allar Viik, Andrei Pozdnjakov, Raivo Olmet ja Urmet Külaots.

Vabaerakonna liikmed on valminud e-hääletuskeskkonda süsteemi testinud 2016. aastal erakonnasisesel presidendi kandidaadi kaalumisel, samuti on süsteemi testimiseks toimunud proovihääletus, et olla kindel, et hääletamiskeskkond ja elektroonilise hääletamise kord aitavad välistada vähimagi võimaluse hääletamistulemustega manipuleerida või neid võltsida.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: