X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku

{{1492932360000 | amCalendar}}
Vabaerakond.
Vabaerakond. Autor/allikas: ERR/ Susann Kivi

Vabaerakond kogunes pühapäeval Tartusse Eesti Rahva Muuseumi ja valis erakonna uueks esimeheks Artur Talviku, kes oli ainsa kandidaadina üles seatud.

Talvik liitus Vabaerakonnaga tänavu märtsis, enne seda oli ta parteitu, kuid kuulus Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni, olles partei nimekirjas parlamenti valitud.

Talvik pälvis üldkogul 179 erakonnakaaslase toetuse. Erakonna 664 liikmest võttis üldkoosolekust osa 144 liiget, enne üldkoosolekut osales e-hääletusel 94 liiget ja täna 115 liiget.

Talviku sõnul pole sügisel kolmandat sünnipäeva tähistava erakonna töö tulemused valijateni jõudnud ja erakond peab tulevikus enda poliitika ja maailmavaate selgemini nähtavamaks tegema.

"Meil endil on selge, küsimus on selleks, kas me suudame selgelt väljapoole kommunikeerida. Meie üks nõrk koht on olnud kommunikatsioon ja sõnumite teatud mõttes hägusus. See on küll asi, millega ma tahan tegelema hakata," rääkis Talvik "Aktuaalsele kaamerale".

"Väga jõuliselt liigume nüüd maailmavaateliseks erakonnaks, kui nii võib öelda. Kuigi, teatud mõttes maailmas sellised maailmavaated hakkavadki kaduma ja on üks suur segadus," lisas ta.

Ka vabaerakonna senise esimehe Andres Herkeli sõnul peab erakonna uus esimees tegema erakonna programmi valijatele arusaadavamaks.

"Ma usun ka Artur Talviku isiklikku potentsiaali võibolla mõnda teemat kuuldavamaks teha, kui ta mõnikord mõne teise suus isegi kõlab," ütles Herkel.

Üldkoosolekul peetud kõnes lausus Talvik, et Vabaerakonna maailmavaade võiks olla vastupidine nii-öelda hoolekandeühiskonda üles ehitavale poliitikale.

"Me liigume praegu vales suunas. Sotsiaalsüsteem käriseb, kõik asjad kärisevad, me peame tegema muutusi ja see muutus on nn ise hakkama saav Eesti, mis on siis vastupidine sellele, kuhu tänane valitsus või tänased valitsused on liikunud," kritiseeris Talvik võimulolijaid.

Erakonna juhatuse liikmed on järgmise üldkoosolekuni Elo Lutsepp, Inna Rose, Liisa Ojangu, Andres Ammas, Andres Herkel, Jaanus Ojangu, Kaul Nurm, Tõnu Teeveer, Urmas Ott ja Vahur Kollom.

Aukohtu liikmed on Aimar Altosaar, Eino Muruste, Jako Kull, Katrin Hauk ja Lembit Tuur. Revisjonikomisjoni valiti Allar Viik, Raivo Olmet ja Urmet Külaots.

Lisaks kiitsid Vabaerakonna liikmed ülekaaluka 108 poolthäälega 132-st hääletanust heaks erakonda korduvalt kritiseerinud Jevgeni Krištafovitši erakonnast väljaviskamise.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: