Väikekaupmehed paigaldasid Läti piirile "aktsiisiloenduri" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Maksuloendur" Ikla piiripunktis. Autor/allikas: Eesti Väikekaupmeeste Liit.

Eesti väikekaupmeeste liidu eestvedamisel paigaldati Ikla
piiripunkti infotahvel, mis näitab reaalajas, kui palju nende hinnagul jääb valitsuse aktsiisipoliitika tõttu Eesti riigil makse saamata.

"Väikekaupmeeste hinnangul on möödunud aasta algusest kuni tänaseni jäänud Eesti riigil agressiivse alkoholiaktsiisipoliitika tõttu saamata ca 27 miljonit eurot ning jooksvalt viivad Eesti tarbijad maksuraha Lätti 0,6 eurosenti sekundis. Kui võtta arvesse 1. juulil jõustuvad täiendavad alkoholi aktsiisitõusud, siis Eesti riik kingib 2017. aastal 40 miljonit eurot maksuraha Lätile," teatas väikekaupmeeste liit esmaspäeval.

Pressiteates seisab, et Eesti ja Läti alkoholiaktsiiside erinevusest tekkinud piirikaubanduse hoogustumise tagajärjel on Lõuna- ja Kesk-Eestis mitmeid kohti, kus ei ole enam majanduslikult mõistlik pidada väikepoode. "Järskude aktsiisitõusude tulemusel ootab maapiirkondades ees paljude väikepoodide sulgemine ning sellega kaasneb nii igapäevaste toidu- ja tarbekaupade kättesaadavuse vähenemine kui ka posti- või pangateenuse võimaluste kadumine. Lisaks kaovad maakaupluste sulgemise tulemusel maapiirkondadest sajad töökohad. "

Väikekaupmeeste liit koondab ligi 150 väikepoodi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: