Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallink saab magustatud jooke müüa ilma suhkrumaksuta

Maksud moodustavad 2018. aastast suure osa limonaadi hinnast.
Maksud moodustavad 2018. aastast suure osa limonaadi hinnast. Autor/allikas: Tagne Orav/ERR

Laevanduskontsern Tallink võib edaspidigi müüa oma laevadel magustatud jooke ilma lisanduva suhkrumaksuta, sest riigikogu toetas maksueelnõusse vastava erandi sisseviimist.

Riigikogu otsustas teisel lugemisel lisada eelnõu maksuvabastuse paragrahvi alla punkti, mille kohaselt on maksust vabastatud magustatud jook, mis toimetatakse rahvusvahelisi reise tegeva vee- või õhusõiduki pardale reisijatele ja vee- või õhusõiduki pardapersonali liikmetele kohapeal tarbimiseks või neile pardal asuvast müügikohast kaasamüümiseks.

Antud punkt lisandus eelnõusse rahanduskomisjoni ettepanekul.

Tallink Grupp esitas rahanduskomisjonile seisukoha magustatud joogi maksu seaduse eelnõu kohta 23. mail. Ettevõte kirjeldas, kuidas magustatud joogi maks mõjutab laevanduse valdkonda ja tegi ettepaneku täiendada seadust erandiga laeva pardale toimetatava pardavaru kohta.

Rahanduskomisjoni ettepanek arvestabki Tallink Grupi seisukohaga. "Ka eelnõu mõte on olnud, et tarbimiseks Eestist väljapoole toimetatud ja reisijaga koos Eestisse toimetatav magustatud jook oleks magustatud joogi maksuga maksustamata," seisab eelnõu muudatusettepanekute loetelus.

Muudatusettepaneku poolt hääletas 62 riigikogu liiget ja vastu oli 21 liiget, erapooletuid ei olnud.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: