Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mereväelased lõhkasid Paldiski lähistel kaks ankrumiini

Eesti mereväe staabi- ja toetuslaev Wambola saab NATO miinitõrjegrupi lipulaev.
Eesti mereväe staabi- ja toetuslaev Wambola saab NATO miinitõrjegrupi lipulaev. Autor/allikas: mil.ee

Mereväelased lõhkasid täna pärastlõunal Paldiski lähistel kaks Teise maailmasõja aegset Nõukogude Liidu päritolu ankrumiini M12.

"Ilmastikuolud olid täna soosivad - saime operatsiooni turvaliselt läbi viia. Miinide asukohad olid eelnevalt määratletud ning need tehti lõhkamiskohast ohutult distantsilt kahjutuks," ütles tuukrigrupi ülem vanemleitnant Priit Kaasikmäe.

Demineerimisoperatsioonist võtsid osa ligi 35 mereväelast tuukrimeeskonnast ning miinijahtijalt EML Ugandi. Ligi 100 kilogrammi lõhkeainet trinitrotolueen (tuntud ka kui trotüül või TNT) sisaldavad nõukogude päritolu ankrumiinid M12 avastas rutiinse kontrolli käigus miinijahtija Sakala meeskond.

Ühena kolmest kaitseväe väeliigist on mereväe peamiseks miinitõrje. Viimastel aastakümnetel on Eesti merealadel nii mereväe kui rahvusvaheliste koostöö tulemusena avastatud, identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha.

Demineerimisoperatsioonidega vähendatakse ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid võimalikke riske, muutes sellega merealade kasutamise majanduslike- või rekreatsioonitegevuste tarbeks turvalisemaks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: