Tartu Holmi kvartali planeeringukonkursi võitis Tammiku ja Vahtriku töö

Foto: Tartu linnavalitsus

Tartu kesklinnas Ülejõel asuva Holmi kvartali planeeringulahenduse konkursil osutus parimaks AB Ansambel OÜ arhitektide Toivo Tammiku ja Veiko Vahtriku töö nimetusega “Emajõgi”.

Võidutöö autorite sõnul on nende visiooni on sisse kodeeritud avatus jõele, omaaegsete kihistuste tunnetus, head vaated ja hubane väliruum.

"Holmi kvartal on oluline osa Tartu kesklinnast ja ideevõistlusega soovisime leida häid lahendusi kesklinliku linnaruumi loomisel ka Emajõe vasakkaldal ning avada seda piirkonda tartlaste jaoks rohkem," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Abilinnapea Jarno Laur rääkis, et žürii ja eksperdid arutlesid põhjalikult olemasoleva krundistruktuuri muutmise võimaluste üle, et leida parim lahendus. "Võidutöö kavandit tuleb edasises protsessis kohandada eri osapoolte - linna, eraomanike ja riigi -  soove arvestades ning avalikku huvi silmas pidades. Koostöös valmiv hoonestuskava saab aluseks detailplaneeringute algatamisel."

Laur lisas, et kõikides võistlustöödes oli omajagu küsitavusi ja probleeme ning ükski neist ei ole üks-üheselt detailplaneeringu alusena rakendatav. "Ka võidutööd tuleb kohandada ja edasise planeerimise käigus arvestada kesklinna üldplaneeringus võetud seisukohtadega - markeerida ajaloolise Holmi tänava joon ning taastada see kergliiklustänavana," rõhutas abilinnapea.

Teise koha sai töö “Atlantise plats” (Villem Tomiste, Stuudio Tallinn) ja ergutuspreemiad võistlustööd “Luts ja Simm” (Alver Arhitektid OÜ) ja “Roheline” (Kolm pluss üks OÜ).

Esimene koht saab kultuurkapitalilt 10 000 eurot, Tartu linn autasustab teist kohta 7000 ja kolmandat 5000 euroga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: