Putin võttis Peterburis vastu mereväeparaadi

{{1501407120000 | amCalendar}}

Vene president Vladimir Putin võttis pühapäeval Peterburis seoses laevastiku päevaga vastu mereväeparaadi.

Putin võtab purjekal vastu Neeval toimuva paraadi ja tervitab aluste meeskondi. Paraadil osalevad kümned Venemaa Balti, Põhja ja Musta mere laevastiku ning Kaspia flotilli laevad, lennukid ja kopterid.

Mereväeparaad toimub Venemaal viimaste aastakümnete jooksul esmakordselt.

Putin allkirjastas sel nädalal määruse, mille kohaselt edaspidi korraldatakse paraad igal aastal Peterburis juuli viimasel pühapäeval.

Venemaa sõjamerelaevastiku päeva tähistatakse juuli viimasel pühapäeval, mis on sellel aastal 30. juulil. Ajalehe Nezavissimaja Gazeta andmetel osaleb Kroonlinna paraadil 30 sõjalaeva ning sinna juurde veel allveelaevu ja sõjalennukeid.

Soome lahele saabus seoses paraadiga ka kaks suurt Vene sõjalaeva - tuumaallveelaev. Dmitri Donskoi ja lahinguristleja. Pjotr Veliki.

1980. ja 1990. aastatel teenistusse võetud Põhjalaevastiku alused on suured. 172 meetri pikkune Dmitri Donskoi on maailma suurim tuumaallveelaev. Ristleja Pjotr Veliki on omakorda 252 meetri pikkune. 

Mereväe rolli on viimastel aastatel suurendanud Süüria kodusõda, kus Vene vägede keskuseks on mereväebaas Tartusis.

"Täna ei vii merevägi läbi üksnes oma tavapäraseid ülesandeid, vaid tuleb toime ka uute väljakutsetega. Ta on oluline osa võitluses terrorismi ja piraatluse vastu. Tänaste mereväelaste lapsed ja lapselapsed võivad nende üle uhked olla, ma olen selles kindel. Nende eeskujulikku ettevalmistust, tõhusust ja distsipliini kinnitavad nii õppused kui lahingoperatsioonid. Aitäh kõigile, kes teid kodus ootavad ja oma armastusega soojendavad," lausus Putin oma kõnes.

Toimetaja: Karin Koppel, Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: