Fotod: Ratas külastas Naissaart, Pranglit ja Aegnat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas külastas teisipäeval väikesaarte ringreisi raames Naissaart, Pranglit ning Aegnat.

Ringreis algas Naissaare külastusega, kus kohtumisel kohalike elanikega arutati turvalisuse, mandri ja saare vahelise transpordi ning elektri- ja sideühenduste üle. Peaminister külastas ka sealset Maarja kirikut ning Omari küünis toimunud teater NO99 lavastuse "Revolutsioon" proovi, mis etendub EV100 tähistamise raames.

Pranglil tervitasid peaministrit saarevanem Terje Lilleoks ning endine saarevanem Valter Puuström, kes tutvustasid külalistele saare ajalugu ning kultuuri. Kohtumisel saarevanema ja Viimsi vallajuhtidega kõneldi kohalikest huviringidest ja haridusest, aga ka infrastruktuurist ning väikesaartele olulistest laevaühendusest ja kommunikatsioonidest.

Peaminister külastas ka Prangli põhikooli, Laurentiuse kirikut ning 1941. aastal hukkunud auriku "Eestirand" mälestusmärki.

Pärastlõunal suundus ringreis Aegnale, kus Ratast tervitasid saare püsielanikud. Aegnal tutvuti saare sadama olukorraga, päästepunkti ja loodusmajaga.

Teisipäevane saarte külastus oli osa peaministri suuremast väikesaarte ringreisist, tutvumaks nende eluoluga ja arutamaks lahendamist ootavaid küsimusi. Varasemalt on Ratas väisanud Ruhnut, Abrukat ja Vilsandit, Kihnu saart ning Manilaidu. 4. augustil on plaanis külastada ka Vormsit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: