Ametlik: TS Laevade uueks juhiks saab Jaak Kaabel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1503642900000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad OÜ uueks juhatuse esimeheks saab Jaak Kaabel, kes on varem töötanud najandusministeeriumi lennundus-ja merendusosakonna juhatajana ja tegelenud ka parvlaevaühenduste arendamise ja planeerimisega.

Neljapäeval kirjutas ERRi portaal, et ametlikult kinnitamata andmetel saab TS Laevade uueks juhiks Jaak Kaabel. Reedel kinnitas seda ka Tallinna Sadam.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul valiti Kaabel sellele kohale tänu eelnevale tihedale kokkupuutele Eesti parvlaevaliikluse ja ettevõtlusega, samuti on Kaabelil merendusalane kõrgharidus.

„TS Laevad OÜ uue juhina soovime näha inimest, kes suudab ettevõtte strateegilisi eesmärke ellu viia, juhtida äriprotsesse ning organisatsiooni, mille fookuses on ettevõtte efektiivsuse tõstmine ja kõrgetasemelise teeninduse tagamine. Jaak Kaabeli näol oleme sobiliku juhi leidnud," lausus Kalm.

Ta lisas, et Kaabeli senised kogemused Väinamere parvlaevaliikluse ümberkorraldamises ning efektiivsuse ja kvaliteedi tõstmises ning erinevate huvigruppidega kompromissideni jõudmine annavad aluse TS Laevad OÜ juhatuse esimehe ametiga hästi hakkama saamiseks.

"Seda toetavad Kaabeli merendusalased teadmised ning soov merendust uuendusmeelsemaks muuta,“ märkis Kalm.

Kaabelil on magistrikraad rahvusvahelises merendusõiguses Kaplinna ülikoolist, lisaks on ta läbinud mitmeid merendus-ja juhtimiskoolitusi. Kaabel on tegelenud ka ettevõtlusega.

Praeguseks on Kaabliga lepingutingimused kokkulepitud ning ta asub TS Laevad OÜ juhatuse esimehena ametisse 11. septembril.

Kaabel lubab esmalt pühenduda klienditeeninduse ja digilahenduste arendamisele

TS Laevade uueks juhatuse esimeheks valitud Jaak Kaabel leiab, et kuna praamiliikluse tipphooaeg jääb peagi selja taha, on nüüd õige hetk pöörata pilk ettevõtte pakutava klienditeeninduse arendamisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kogu ahel alates piletiostmisest ja info leidmisest selle kohta, kuidas piletit osta, kuni küsitluse ja tagasisideni. Kõik, mis sinna vahepeale jääb, on tegelikult hästi oluline ja klient on ju laeva pardal kõige kauem ja tema põhiline tunnetus teenusest jääb just selle kaudu, mida ta pardal kogeb," rääkis Kaabel.

Ta peab tähtsaks ka digilahenduste arendamist. Arengukohti näeb ta nii e-piletimüügi kui ka tõkkepuude süsteemides.

"Digilahendused - iga kuu ja iga aastaga tulevad need järjest rohkem peale ja TS Laevad ei tohi siin ka jääda järelsörkijaks. See on üks pool. Teine pool on see, et miks mitte ei võiks ka TS Laevad olla heaks partneriks teadus- ja arendusasutustele uute lahenduste testimisel," selgitas ta.

Kaabel tõi ühe tähtsama ülesandena välja ka praamide graafikutes püsimise. Pikkade praamijärjekordade vältimiseks peab ettevõte Kaabeli sõnul töötama efektiivsemalt. Samas nendib ta, et viise, kuidas tööd efektiivsemaks muuta, alles hakatakse otsima.

Ka operatiivsemalt liinile lisaväljumiste panemiseks Kaabel hetkel häid lahendusi ei näe.

"Eks me peame pingutama, aga ega siin imerohtu ei ole. Peame lihtsalt efektiivsemalt suutma tööd teha. Praegu on ettevõte väga hästi kommunikeerinud, kui järjekorrad tekivad ja see on inimestele väga hea info, et ei peaks asjata seisma järjekorras. Aga on ju räägitud ka viienda laeva võimalusest ja ma küll väga täpselt ei oska selle kohta öelda, aga ma tean, et ettevõte analüüsib seda ja septembris ehk saab ka natuke täpsemaks minna juba," ütles Kaabel.

TS Laevu juhtinud Kaido Padar suundus juulis Eesti Talleksi juhatuse esimehe ametikohale ja ajutiselt juhtis ettevõtet selle juhatuse liige Mart Loik.

Juuni keskel välja kuulutatud konkursile TS Laevade juhi kohale esitas avalduse ligi 30 inimest ning koos personaliotsingufirma lisatud kandidaatidega oli kohasoovijaid kokku ligi 60.

TS Laevad OÜ on Tallinna Sadam AS tütarettevõte, mille eesmärgiks on korraldada parvlaevaliiklust Saaremaa, Hiiumaa ja mandri vahel.

 

 

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael, Heleri All

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: