Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tomberg lahkub Eesti Meediast, juhatusega liitub Nele Laev

Veebruaris Eesti Meedia kontsernis sisu- ja programmidirektorina tööd alustanud Hanno Tomberg lahkub poolte kokkuleppel 1. septembrist ettevõttest. Samal ajal saab Eesti Meedia viienda juhatuse liikme, kelleks on Nele Laev.

Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann ütles ERR-ile, et otsus sündis vastastikusel kokkuleppel.

"Oleme Hannoga kokku leppinud, et sel teemal me kommentaare ei jaga. Mul ei ole Hannole ühtegi etteheidet, probleemi ja konflikti ei ole mõtet otsida. Aga ütleme nii, et elus on ka teisi põhjuseid, miks vahetevahel sellisele kokkuleppele jõutakse," märkis Nuutmann. Hanno Tomberg ütles ERR-ile, et ei soovi oma lahkumist kommenteerida.

Nuutmann selgitas, et tegelikult viidi ellu struktuurimuudatus ja tekib viies juhatuse liige, kelle ametinimetus on meediadivisjoni direktor.

"Tema ülesanne on äri poolelt koordineerida kõikide toimetuste tööd. Ta ei ole sisuinimene, vaid ta on äri poolelt vastutav. Ametikohale asub Nele Laev, kes enne oli meelelahutustoimetuse juht," täpsustas Nuutmann.

Küsimusele, miks ei ole juhatuses esindatud ühtegi ajakirjandusliku sisu eest vastutavat inimest, vastas Nuutmann, et Eesti Meedia koosneb suurest Postimehest, kuuest maakonnalehest, mitmest telejaamast ja kõigil neil on peatoimetajad-programmidirektorid, kes on sellise kaliibriga, et õiglane oleks nad sel juhul kõik juhatusse kaasata.

"Sisuliselt peaks ma nad siis kõik tooma juhatusse, aga see ei oleks ratsionaalne. Pigem oleme võtnud selle seisukoha, et peatoimetajad on maksimaalselt vabad oma tegevuses. Nüüd on neil olemas heas mõttes partner äripoolelt, kes oskab paremini esitada tellimusi nii turundusele, IT-le, digiarendusele ja müügile. See on see põhjus," selgitas Nuutmann.

Nädal tagasi teatas Eesti Meedia, et septembrist liituvad juhatusega Kristel Volver, Andrus Raudsalu ning Rivo Põldoja. Seni oli juhatuses vaid Nuutmann, nüüd on juhatuses koos Nele Laevaga viis liiget.

Eesti Meedia kontserni kuulub muu hulgas ajaleht Postimees, telejaam Kanal2, uudisteagentuur BNS, Kuku raadio ja raadio Elmar.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: