Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Peep Kala ja Urmas Oru lahkuvad Eesti Meediast, töö saab Hanno Tomberg

{{1486551412000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Eesti Meedia käivitas meediaäri konsolideerimise protsessi, mille käigus ühendatakse kõik meediaettevõtted: sellega seoses lahkuvad ametikohalt Postimees Grupi juhatuse esimees Peep Kala ning Kanal 2 juhatuse esimees Urmas Oru. Ettevõtte juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul ei ole neil Kalale ega Orule ühtki etteheidet.

Kolmapäevast asus Eesti Meedia sisu- ja programmidirektorina tööle Hanno Tomberg.

Tombergi ülesanneteks on Eesti Meedia kontserni Eestis tegutsevate üksuste, nende hulgas telekanalite, raadioprogrammide, ajalehtede, uudisteportaalide ja uudisteagentuuri BNS sisu- ja programmivaldkonna juhtimine.

Sven Nuutmann ütles ERRile, et ettevõttel ei ole Orule ega Kalale ühtki etteheidet ning küsimus on puhtalt juhtimise efektiivsemaks muutmises, et tagada paremat meediaettevõtete koostööd.

"Seetõttu me kõike omavahel ühendame ja reaalselt muutub läbi ühendamise see, et juhtimistasandeid jääb vähemaks, juhte ja administratiivset tegevust jääb vähemaks, et saaks jätkuvalt teha maksimaalselt head ajakirjandust," kinnitas ta.

Küsimusele, kas Eesti Meedial on lähiajal veel personalimuudatusi tulemas, vastas Nuutmann, et nad püüdsid avalikkust teavitades väga konkreetsed olla ning kõik olulised muudatused uuenevas Eesti Meedias on tänaseks välja öeldud - Tomberg liitub ja kaks tippjuhti lahkuvad.

Eesti Meedia juhatusse jääb nüüd kaks liiget. "See on selline otsus ja meil ei ole kunagi olnud plaanis ka juhatust laiendada, ega juhatuse liikme staatus ei anna ju otseselt juhile mitte midagi juurde," kommenteeris Nuutmann asjaolu, et Tombergist Eesti Meedia juhatuse liiget ei saa.

Peep Kala ei pidanud oma lahkumist ootamatuks ja selgitas, et tema ülesanne oli viia läbi Ühinenud Ajalehtede ja Postimehe liitumine Postimees Grupiks ning kõiki tugistruktuure reformida. "See töö sai valmis. Nüüd läheb edasi järgmine etapp ja minu töö on tehtud," nentis Kala.

Eesti Meedia liidab tütarettevõtted

Nuutmann saatis kolmapäeval Eesti Meedia töötajatele kirja, milles teavitas muudatustest. "Järgmisel nädalal sõlmitakse AS-i Postimees Grupp ja BNS Group OÜ ühinemisleping AS-iga Eesti Meedia ning seejärel ühinevad AS-iga Eesti Meedia AS Kanal 2, AS Trio LSL, Raadio Elmar OÜ," kirjutas ta. "White Wizard OÜ ning Meediasüsteemid OÜ ühinemisleping AS-iga Eesti Meedia sõlmitakse homme."

"Muudatuse eesmärgiks on juhtimise efektiivsemaks muutmine ja parema koostöö saavutamine meie erinevate meediakanalite vahel," seisis kirjas. "AS-i Eesti Meedia juhatuse liikmetena jätkavad Sven Nuutmann ja Jaanus Kõusaar."

Eesti Meedia uudistejuhiks saab Lauri Hussar

Peale ümberkorraldusi Eesti Meedia kontsernis hakkab ettevõtte uudistejuhina tööle Lauri Hussar, kellele hakkavad alluma kontserni uudistetootmisüksused.

Hussar hakkab lisaks Postimehe peatoimetajale olema Eesti Meedia uudistejuht, ütles Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann BNS-ile. Tema juhtida ja koordineerida jäävad ka BNS-i peatoimetaja Kalev Korv ja Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja, märkis Nuutmann.

Meelelahutustoimetuse juhiks saab Nele Laev, kes muuhulgas hakkab juhtima nii tele- kui ka raadiojaama Myhits kui ka teisi kontserni meelelahutuspakkumisi, rääkis Nuutmann. Kanal 2 ja Kanal 11 juht ei ole veel selge, lisas ta.

Tomberg ootab põnevusega

Hanno Tomberg ütles, et ootab põnevusega võimalust töötada Eesti ja Baltimaade suurimas meediakontsernis. "Minu eesmärk on saavutada suurem koostöö Eesti Meedia eriilmeliste meediatoodete – ajalehed, televisioon, raadio ja online – vahel,” ütles Tomberg.

“Eesti Meedia kontserni nurgakivideks on 160 aasta vanune Eesti suurima lugejaskonna ajaleht Postimees ning selle uudisteportaalid, samuti suurima vaadatavusega telekanal Kanal 2, Kuku raadio ja uudisteagentuur BNS. Märkimisväärne on ka Eesti Meedia panus maakonnalehtede arengusse,” lausus ta.

Tombergi sõnul ootavad Eesti Meedia väljaandeid ja programme lähiaastatel ees mitu suurt projekti, nende hulgas ainuõigus olümpiamängude ülekanneteks televisioonis, raadios ja veebis.

Nuutmann ütles, et peab Tombergi üheks tugevamaks tipp- ning meediajuhiks Eestis. "Tema liitumine meie organisatsiooniga on olnud üks minu suurtest eesmärkidest. Tean, et meie koostöö saab olema laiapõhjaline ja pikaajaline ning Hanno juhtimisel saame veelgi paremini kasutada erinevate meediakanalite vahelisest koostööst tulenevaid võimalusi,“ sõnas Nuutmann.

Toimetaja: Priit Luts, Karin Koppel

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: