Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Meedia ostab kinnisvaraportaali City24

{{1504179300000 | amCalendar}}
Kuvatõmmis City24 veebilehelt.
Kuvatõmmis City24 veebilehelt. Autor/allikas: city24.ee

AS Eesti Meedia soetab kinnisvaraportaali City24 Eesti ja Läti äriüksused, konkurentsiameti teadaolevate andmete põhjal ei ole nende luba tehinguks tarvis.

Tehing ei too kaasa Eesti Meediale kuuluvate City24 ja KV.ee kinnisvaraportaalide äriüksuste liitmist. Kuivõrd ostetava ettevõtte käive Eestis jääb alla kahe miljoni euro piiri, siis ei vaja tehing konkurentsiameti luba, teatas Eesti Meedia.

„City24 ja KV.ee jätkavad Eestis eraldiseisvate portaalidena ning Eesti Meedia ei kavatse sekkuda aktiivselt ettevõtete juhtimisse. City24 portaali ostmisel mängis olulist rolli asjaolu, et see võimaldab Eesti Meedial laieneda Läti turule, kus KV.ee pole kanda kinnitanud. City24 on Lätis tugev kaubamärk ja kontrollib ligi poolt kinnisvarakuulutuste turust,“ sõnas Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann.

„Ei saa salata, et ostuprotsessi motiveeris kiiresti lõpuni viima ka kuue kinnisvaraettevõtete ja konkureeriva meediakontserni selge plaan asutada uus kinnisvaraportaal,“ selgitas Nuutmann.

Osapooled ei avalikusta kogu tehingu täpset maksumust.

Konkurentsiameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits ütles ERR-ile, et vastavalt seadusele kontrollivad nemad koondumist, kui selle osaliste eelmise majandusaasta käibed Eestis kokku ületavad kuut miljonit eurot ja vähemalt kahe koondumisosalise käive Eestis ületab kummalgi kaht miljonit eurot.

Lisaks kehtib tingimus, et kui kahe eelneva aasta jooksul on üks ja sama või samasse kontserni kuuluv ettevõtja omandanud valitseva mõju Eestis samas harus tegutseva ettevõtja või selle osade üle, peab tema käive sisaldama ka nende ettevõtjate käivet, kelle üle ta on valitseva mõju omandanud kahe koondumiseelse aasta jooksul.

"Hetkel teadaolevate andmete põhjal ei ületa omandatava ettevõtja käive käibekriteeriumit," sõnas Uulits. 

City24.ee-d külastab iga nädal ligi 140 000 unikaalset kasutajat, kellele vahendatakse rohkem kui 35 000 kinnisvarakuulutust.

Eesti Meedia on Baltikumi suurim meediakontsern, mille tegevus hõlmab trüki- ja internetimeedia sisutootmist, televisiooni ja raadio tootmist, kuulutusteportaale ja trükiteenuse pakkumist.

Toimetaja: Priit Luts, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: