Kartellis süüdistatud kinnisvarafirmad valisid vaidlemise asemel trahvid

Riigiprokuratuur lõpetas kartellileppes süüdistatud kinnisvarafirmade kriminaalasja, kuid firmad peavad tasuma riigile teatud rahasummad.

Eelmisel kevadel otsustasid 11 kinnisvarabürood ühiselt, et lahkuvad kinnisvarakuulutuste portaalist kv.ee, sest turuliidrist veebileht otsustas üleöö tõsta hindu kuni 400 protsenti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kinnisvarafirmade liit ja ettevõtted teatasid toona pressiteadetes, et koos on otsustatud suurima portaali dikteerimisele vastu hakata, kuid sellele reageeris konkurentsiamet, kes algatas firmade kohta kriminaalasja, sest ettevõtjad olid koos lahkudes endalegi üllatuseks teinud kartellikokkuleppe.

Suurima rahakohustuse pani riigiprokuratuur Pindi Kinnisvara OÜ-le, mis pidi maksma riigile 5500 eurot, teiste osaliste riigile makstavad summad jäid vahemikku 650-3800 eurot.

Menetlust juhtinud riigiprokurör Laura Feldmanis nentis, et nii prokuratuur kui ka süüdistatavad ise said tegelikult aru, et nad lihtsalt ei mõelnud otsust tehes sellistele tagajärgedele.

LVM Kinnisvara juhi Ingmar Saksingu sõnul sai uurimisega selgeks, et igasugune sektoripõhine koostöö Eesti vabariigis on kriminaalne.

Saksing on pettunud ka selles, et samal ajal ei pidanud konkurentsiamet kuidagi taunimisväärseks, et paar kuud pärast tüli algust ostis kv.ee omanik Eesti Meedia ära suuruselt teise portaali city24.ee ja sisuliselt monopoliseeris kuulutusteturu.

Ettevõtte Uus Maa juhatuse esimehe Jaanus Lauguse arvates oleks tegelikult pidanud asja riigikohtuni välja vaidlema ning ta on kindel, et sellega oleks kaasnenud konkurentsiseaduse muudatused.

"Küsimus on selles, et kui piima müüakse ühes poes 50 sendiga ja teises on 1,5 euroga – kas ma pean ostma sealt, kus on kallim? Aga meil tekkiski justkui olukord, kus meid sunniti ostma kallimalt või tehti ostmata jätmise korral trahvi. Me võitlesime ju hinnatõusu vastu, mitte isegi langetamise eest," märkis ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: