Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Tallinna külastab Prantsuse sõjalaev Somme

Neljapäeval saabus Tallinna planeeritud visiidile Prantsusmaa mereväe staabi- ja varustuslaev Somme, mis sildus Tallinna Vanasadamas ning jääb Eestisse 5. septembrini.

Visiidil olles kohtub sõjalaeva komandör Eesti kaitseväe juhtkonnaga ja kaitseminister Jüri Luigega. Sadamas viibides täiendab FS Somme oma varusid taas merele minekuks, ühtlasi antakse meeskonnaliikmetele võimalus mõnepäevaseks puhkuseks.

1990. aastal teenistusse võetud FS Somme peamised ülesanded merel on pakkuda sadamatest eemal olevatele liitlaslaevadele logistilist ja materiaalset tuge diislikütuse, reaktiivkütuse või kütteõli tankimise kujul ning vee, toidu, laskemoona, ravimite või varuosade väljaandmisel.

Pardatähisega A631 Prantsusmaa mereväe staabi- ja varustuslaev Somme kuulub Durance-klassi.

Ligi 160 meetri pikkuse laeva pardal teenib pea 170 kaitseväelast. Sõjalaeva pardarelvastuses on kolm Simbad Mistral õhutõrje raketisüsteemi, üks Bofors 40mm kahur, kaks Oerlikon 20mm kahurit ning kaks 12,7mm M2 Browning raskekuulipildujat. Ühtlasi on laeval valmidus helikopterite vastuvõtuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: