Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitseminister Luik arutas Prantsuse kolleegiga koostöö suurendamist

Kaitseminister Jüri Luik kohtus teisipäeval Prantsusmaal Lille’is Prantsuse kaitseministri Florence Parly'ga ning pidas kõne küberkaitsekonverentsil.

Luik tänas Prantsusmaad panuse eest Eestis paiknevasse NATO lahingugruppi ning Balti õhuturbesse. Florence Parly tõi esile efektiivse koostöö Eestiga ning tänas kaitseminister Luike.

Eesti ja Prantsusmaa kaitsekoostöö on Luige sõnul tugevnenud. Seda näitab nii Prantsusmaa otsus naasta tuleval aastal maaväe üksusega Eestisse kui ka osalemine tänavu kevadel esmakordselt Balti õhuturbe tagamises Ämari lennubaasist.

Leedus, kus NATO pataljoni juhtriigiks on Saksamaa, alustas käesoleval nädalal teenistust 300 Prantsusmaa sõdurit.

Luik ja Parly rääkisid ka Eesti võimalikust jalaväerühma suuruse üksusega panustamisest Prantsusmaa juhitavasse terrorismivastasesse operatsiooni Barkhane Malis.

Selles osalemine oleks jätk Eesti ja Prantsusmaa varasematele ühistele operatsioonidele Kesk-Aafrika Vabariigis ja Malis.

Luik ütles, et teeb valitsusele ettepaneku taotleda operatsiooniks riigikogult mandaati.

Samuti rääkisid ministrid kahe riigi koostööst küberkaitse valdkonnas, kus Prantsuse kaitseminister tõstis esile Eesti eeskuju. Prantsusmaa on kübervaldkonnas Eesti jaoks üks olulisemaid strateegilisi partnereid.

Eesti rõhutas Lille'i küberkaitsekonverentsil peetud sõnavõtus, et riikide andmed on muutunud strateegiliseks objektiks, mida tuleb kaitsta.

"Küberohtudega võitlemisel on oluline koostöö erasektoriga, kus toimub innovatsioon, ning ka koostöö Euroopa Liidus ja NATO-s," lausus Luik.

Kaitseminister Luige hinnangul vajab iga loodud võime harjutamist ning ta tõi näite Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal korraldatud kaitseministrite küberõppusest EU CYBRID 2017.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: