Tallinna linnavalitsus eraldas linnahalli graafiliseks disainiks 15 000 eurot ({{commentsTotal}})

{{1505241420000 | amCalendar}}
Foto: Evelyn Raudsepp

Tallinna linnahallile maalingute tegemiseks eraldas Tallinna linn oma lisaeelarvest 15 000 eurot, mis kanti Kopli kunstigümnaasiumi arvele.

Kooli direktori Mari-Liis Sultsi sõnul pole tema seda raha taotlenud ega tea selle otstarvet.

Linnapea kohusetäitja Taavi Aasa nõunik Priit Simson ütles teisipäeval ajakirjandusele, et Tallinna linnavolikogu eraldas linnahalli projekti jaoks 15 000 eurot.

Märt Sultsi sõnul taotles raha tema tütre Mari-Liis Sultsi juhitav Kopli kunstigümnaasium, et viia läbi kunstilaager.

Laagri käigus oleks Pirados Studio kunstnikud õpetanud kooli õpilastele linnahalli müüre alusena kasutades graafika tehnikaid.

Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults ütles "Aktuaalsele kaamerale", et raha tuli kooli eelarvesse ilma ühegi taotluseta.

"Üks päev tegin eelarve lahti ja raha oli olemas. Raha ei ole ära kulutatud, kui linn esitab nõude, kannan tagasi, sest see tundus algusest peale imelik," lubas Mari-Liis Sults.

Direktori sõnul ei olnud linnahalli grafitiprojekti puhul tegemist kooli algatusega, vaid Pirados stuudio kunstnik Silver Seeblum tuli selle ettepanekuga kooli.

"Me oleme enne ka koostööd Piradosega teinud tänavakunsti teemal, siis ta ütles, et on vaja õpilasi appi maalilaagrisse. Meil oli õpilaskogunemine, kus ma ütlesin, et selline projekt on ja 130 õpilasest kaheksa ootsustas sellest osa võtta," ütles koolijuht Sults.

Tallinna linnavalitsus keeldus "Aktuaalsele kaamerale" raha teemat kommenteerimast.

Möödunud nädalal maaliti Märt Sultsi eestvedamisel Tallinna linnhalli seinale Piradose kunstnike ning Tallinna ja Kopli kunstigümnaasiumi noorte poolt mahukas tänavakunstiteos.

Muinsuskaitseamet kinnitas hiljem, et nemad ei ole sellise töö jaoks luba andnud ning teos tuleb seinalt maha pesta.

Autor: riigiteataja

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: