Eesti maksebilansi jooksevkonto oli juulis 49 miljoni euroga plussis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Konteinerid Muuga sadamas.
Konteinerid Muuga sadamas. Autor/allikas: Scanpix

Eesti Panga kiirhinnangu kohaselt oli Eesti maksebilansi jooksevkonto ülejääk juulis 49 miljonit eurot, vähenedes kuuga 18 miljoni euro võrra.

Kaupade ja teenuste konto ülejääk oli 87 miljonit eurot, 17 miljoni euro võrra väiksem kui aasta tagasi. Suurenes nii kaupade kui ka teenuste maht.

Kaubaeksport kasvas kaheksa protsenti ja import 11 protsenti, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes aasta võrdluses 34 miljoni euro võrra ja oli 131 miljonit eurot, teatas Eesti Pank.

Suvekuudele omaselt oli teenuste konto ülejääk suur ja ulatus 218 miljoni euroni, suurenedes aastaga 17 miljoni euro võrra. Teenuste eksport kasvas kaheksa protsenti ja import seitse protsenti.

Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes kaheksa miljoni euro võrra ja oli 38 miljonit eurot.

Jooksev- ja kapitalikonto kokku olid 112 miljoni euro suuruses ülejäägis. See tähendab, et Eesti majandus oli muu maailma suhtes endiselt netolaenuandja ehk riigi majandussektorid paigutasid välismaale rohkem finantsvarasid, kui sealt kaasasid.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: